Tomáš Řepka napsal, jaké to je ve vězení v plzeňských Borech!
15.8.2019
Kategorie: Celebrity

Řepka za mřížemi: Je to tu lepší, než jsem čekal! Mám u vězňů respekt

Trávník vyměnil za mříže, zatím to ale zvládá! Tomáš Řepka, který sedí za zpronevěru a poškození cizích práv, má za sebou první tři měsíce z dvouletého trestu. Nyní poprvé popsal vězeňské začátky, tamní program či vztah se spoluvězni.

Bývalý fotbalista nastoupil k výkonu trestu v pražské Ruzyni, následně jej ale vězeňská služba převezla do Plzně. Jeho představy, jak to ve vězení chodí, se prý nenaplnily. „Je to tady vlastně spíš lepší, než jsem čekal. Nalhávat nikomu ale nic nebudu. Prožil jsem tady těžké chvíle i chvíle beznaděje. Někteří by mě rádi viděli na kolenou, ale to se jim nepodaří. Nikdy jsem neuhýbal a nebudu na tom nic měnit ani tady,“ píše Tomáš Řepka v dopisu, který poslal serveru Extra.cz.

Začátky pro něj ale nebyly vůbec jednoduché. „Chyběla a chybí mi moje holka, lidi, který mám rád. Postupně jsem si ale zvykl na život, kde platí úplně jiný pravidla než venku. Někdo tady tomu říká Kongo. Každej ať si za tím představí, co chce,“ pokračoval s tím, že se o zkušenostech z vězení chystá napsat knihu, v níž odhalí úplně všechno.

Sparťanská legenda také přiznala, že se za mřížemi snaží pracovat a sportovat, aby si udržela sportovní figuru. Možná i pro to, že si na Řepku nikdo nic nedovoluje, zatím nedošlo k žádnému excesu. „Umím si zjednat respekt. Uměl jsem to na hřišti a umím to i tady. Střetů se nebojím. Na nikoho se nesměju ani nemračím a s nikým se nehádám,“ přiznal rodák ze Slavičína.

„Chovám se slušně a neuhnu ani před žádnou ranou. Zatím to ale nebylo potřeba. Kluci jsou spíš překvapený, řikaj, že nečekali, že budu až takovej pohodář. Nenávist mi nikdo nevyjadřuje, cejtím spíš úctu a chuť se bavit, a pokud mě někdo nemusí, jde mi z cesty, takže si toho ani nevšimnu,“ uzavřel.

Tak ať ti to tam uteče, Tome!

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Mohlo by vás také zajímat