Sebastian udělal show v Roxy. Zahrál i Milan Peroutka s kapelou Perutě
11.4.2019
Kategorie: Hudba

Sebastian rozjel skvělou show v Roxy. Zahrál i Milan Peroutka s kapelou

Český zpěvák Sebastian má za sebou jeden z nejlepších koncertů kariéry. Ve středu dokázal v rámci Rub a Líc Tour zaplnit pražský klub Roxy. Se svojí skupinou si střihl více než hodinovou show, na níž zazněly i skladby z připravovaného alba. Publikum naladil už předskokan Milan Peroutka s kapelou Perutě.

Liberecký týden v Praze. Poté, co v pondělí předvedl parádní show tamní raper Hank, který absolvoval své vůbec první sólové turné, zavítal do hlavního města také Sebastian. Oblíbený zpěvák odehrál v naší metropoli koncert v rámci turné Rub a Líc, jež podnikl vzhledem k blížícímu se vydání druhého alba.

Úspěšný mladý interpret si vybral klub Roxy. A udělal dobře. Ačkoliv ještě v den koncertu uvedl, že je v prodeji více než stovka lístků, prostor se nakonec dokázal parádně zaplnit. Zčásti tomu pomohl Milan Peroutka se svojí kapelou Perutě, který se vžil do role předskokana. Naše tvář ukázala nejnovější počiny v čele s bodujícím singlem Spolu/Sami i starší skladby.

Emoce vystřídalo nadšení

Sebastian, jehož vystoupení mělo téměř tři čtvrtě hodiny zpoždění, poté rozbalil parádní show. Třebaže se na konci uplynulého týdne ošklivě zranil v Opavě, v Praze nedal svoji indispozici vůbec znát. Všemu předcházela krátká zpověď k příznivcům.

„Tohle je ta chvíle, kterou jsem si představoval ve svých myšlenkách. Tohle je ten moment, na který jsem čekal. Dojít až sem, nebylo lehké. V nejtěžších chvílích mi hrozilo, že už se na pódia nikdy nevrátím. Nebylo jasné, jestli budu moct dál pokračovat. Až jsem si uvědomil, že vše má svůj rub a líc,“ zavzpomínal talentovaný zpěvák na problémy s hlasivkami a poděkoval za neutichající podporu.

A právě písničkou Rub a Líc, podle níž se bude jmenovat druhé album, následně odstartoval své vystoupení. Postupně pak z repertoáru vytáhl několik dalších novinek, jako jsou Bestseller či ještě nevydaná věc Dva blázni, ke které přispěla mladá interpretka Nela. Chybět samozřejmě nemohly ani nejpopulárnější písně ToulaváZáchranný bodPolety. Právě u poslední zmíněné skladby si Sebastian vyzkoušel roli rapera, což předvedl také u pecky Vesmírná. Při Nádradních dílech mu na stagi asistoval Xindl X.

Sebastian to v Roxy pořádně rozjel

Sebastian to v Roxy pořádně rozjel

Během kvalitní show zazněl také jeden pomalý cover, při němž liberecký rodák ukázal za doprovodu Ondřeje Turťáka hrajícího na klavír skvělé pěvecké schopnosti. Sebastianovi se zkrátka středeční večer, který skončil autogramiádou, povedl. Nastavil si osobní laťku hodně vysoko.

Pokud jste v Roxy chyběli, nezoufejte. Rub a Líc má před sebou ještě jednu zastávku, a to už zítra v libereckých Lidových sadech. Pár vstupenek je stále v prodeji.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Archiv Sebastiana

Mohlo by vás také zajímat