Bourjois - recenze kosmetiky
20.10.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Recenze kosmetiky od Bourjois: Les Nudes paletka, Eye Catching řasenka a ikonická tvářenka

Máte zálusk na kosmetiku od pařížské značky Bourjois? Otestovali jsme pro vás tři produkty, a sice dvě novinky v podobě očních stínů Les Nudes a řasenky Eye Catching, a ikonickou tvářenku Little Round Pot. Jak v našem testu dopadly?

Značku Bourjois v televizních reklamách zrovna moc nevidíte, zato když jdete do drogerie, nemůžete ji přehlédnout. Nabízí na první pohled atraktivní produkty dekorativní kosmetiky v průměrné cenové kategorii. Jak je ale na tom Bourjois, co se týče kvality? Podívali jsme se na „zoubek“ novinkové paletce Les Nudes, řasence Eye Catching a roztomilé maličké tvářence Blush.

Les Nudes paletka očních stínů

Do paletky očních stínů s názvem Les Nudes se prostě musíte zamilovat na první pohled. Má totiž šik design pro dámu, která si potrpí na krásno a eleganci. A elegantní je i její vnitřek, kterému dominují na jedné straně krásné stíny a na druhé velké zrcátko, se kterým se dá otáčet.

Samotné stíny mají velké plus v tom, že jsou velmi slušně pigmentované, vydrží celou pracovní dobu i bez báze a hezky se s nimi pracuje. Jen je škoda, že jsou všechny třpytivé, osobně mi tam chybí i nějaké matné. Nicméně i přesto jsou krásné a můžete je vynést jak na procházku, do práce, tak na nějakou večerní akci. Moc pěkný odstín je perleťově hnědý a stříbrno-hnědý, se kterými vypadá líčení opravdu moc hezky. Naopak zklamáním je růžovo-fialová barvička, která v sobě obsahuje až moc třpytek, které padají z víčka, takže je máte všude po tváři a jdou jen těžko odlíčit.

Ve výsledku se tak jedná o fajn kousek do kosmetické sbírky, paletka se navíc díky menší velikosti dá vzít i na cesty. Její koupi tak nelituji, a to hlavně proto, že jsem ji pořídila za polovinu běžné ceny. Jinak je v drogerii k dostání za necelých 500 korun, což mi přijde celkem dost, když to porovnám s jinými, levnějšími variantami paletek očních stínů.

Les Nudes paletka od Bourjois

Les Nudes paletka od Bourjois

Eye Catching řasenka

Milým překvapením je řasenka Eye Catching. I ta vás na první pohled upoutá svým designem, který je rovněž elegantní. Že se jedná o francouzskou značku, tyto produkty prostě nezapřou. Černou řasenku se zlatavým názvem slušivě doplňuje kočka vyobrazená v její horní části. Proč? Tato novinka má totiž za cíl „vyvolat“ kočičí pohled. A to také splňuje. Díky jejímu hutnému kartáčku řasy hodně zvýrazní, jsou černočerné, hustější, trochu i prodloužené. Konečně jsem našla produkt, který řasy neslepuje, neobtiskává se a k tomu ještě vydrží téměř celý den.

Jedná se o jednu z nejlepších řasenek, co jsem si kdy pořídila. Chcete ji také vyzkoušet? V „drogerkách“ i na e-shopech ji zakoupíte za cenu 300 korun.

Bourjois Eye Catching řasenka

Bourjois Eye Catching řasenka

Little Round Pot tvářenka

A teď přichází na řadu „TOP“ produkt od Bourjois, a sice jejich ikona Little Round Pot. Jedná se o roztomilé, maličké tvářenky, připomínající na první pohled slaďoučké makronky. Díky své velikosti se vám vejdou do každé kabelky. Na výběr máte hned z několika odstínů, a to především v růžových a meruňkových barvách. Vybírat můžete ze třpytivých variant, tak z těch bez třpytek.

Já jsem si pořídila rovnou dva odstíny, a sice 48 Cendre De Rose Brune, což je krásná, světlounká růžová bez třpytek, a 32 Ambre D´Or, která zase vašim líčkům dodá meruňkovo-bronzový vzhled. Ač druhý zmiňovaný odstín na první pohled obsahuje dost třpytivých částiček, po nanesení na tváře nejsou příliš vidět. Obě tvářenky jsou krásné, líce prozáří a dodají jim hezký a zdravý vzhled. Pigmentace je tak akorát a výdrž perfektní.

Obsahuje zrcátko a štěteček, který je ale celkem zbytečný, špatně se s ním líčí. Postrádala bych klidně i tvářenkovou vůni, která mně osobně není zrovna moc příjemná. Ale jedná se o tak kvalitní produkt, že to aroma na tu chvíli při líčení „přežiju“.

Pokud si zrovna chystáte nějakou tu tvářenku pořídit, tak tato je ideální volba. Koupíte ji za cca 300 korun.

Bourjois Blush tvářenka

Bourjois Blush tvářenka v odstínu 48 Cendre De Rose Brune

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat