Matné rtěnky
6.11.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Otestovali jsme matné rtěnky. Které stojí za nákup?

Máte rády matné rtěnky? My také. Otestovali jsme tak pro vás vybrané tekuté a klasické rtěnky s matným efektem od známých značek Bourjois, Dermacol a Gabriella Salvete. Přečtěte si naši recenzi, ať víte, jakou si pořídit do své sbírky. A pozor, o jednu z nich můžete i soutěžit.

Trend matných rtů trvá už nějaký ten pátek. A není divu, matné rtěnky vypadají přirozeněji a jsou na nošení o dost komfortnější. Drogerie a různé e-shopy jich ale nabízejí nepřeberné množství, proto jsme jich pro vás několik otestovali. Vybírali jsme především z těch odstínů, které unosíte, ať už jdete do školy, do práce, s kámoškou na kafe nebo klidně i na nějakou večerní akci.

Bourjois Paris Rouge Edition Velvet

Pařížská značka Bourjois si potrpí na vzhled svých produktů a rtěnky nejsou žádnou výjimkou. Krásným kouskem tak je i tekutá Bourjois Paris Rouge Edition Velvet. Rtěnka nejen dobře vypadá, ale především je kvalitní. Má slušnou výdrž, i když ne zase takovou, jako slibují výrobci. Přesto takových osm hodin dá s přehledem, ať už pijete nebo jíte. Jen nezvládne mastnější jídlo, to se pak začne vytrácet ze středu rtů, ale to se dá očekávat.

Co se týče odstínu, vyzkoušeli jsme „sedmičku“ neboli Nude-ist. Vybírali jsme ji podle internetu a dost nás zajímalo, jaká bude „live“. Proč? Mnohé blogerky ji totiž měly nafocenou a u každé vypadala jinak, u některé byla spíše cihlová, u další zase hodně nude a u jiné růžová. Prostě kouzlo photoshopu. Ve skutečnosti není nude, jak by se dalo podle názvu očekávat, ale růžová. Moc hezká barvička, jež na rtech vypadá opravdu přirozeně. Chválíme také její pigmentaci, která je na jedničku. Na sobě je velice příjemná, až taková sametová, a nevysušuje rty. Jediné, co nám zrovna nesedí, je její chemická „vůně“, ale dá se to při nanášení vydržet, pak už cítit není. Za ani ne 200 korun můžeme jedině doporučit.

Bourjois Paris Rouge Edition Velvet

Bourjois Paris Rouge Edition Velvet

Bourjois Paris Rouge Velvet The Lipstick

Její „sestřička“ Bourjois Paris Rouge Velvet The Lipstick v klasickém a taktéž „šik“ provedení nás zaujala více. Svými vlastnostmi hodně připomíná tekutou Bourjois, je skvěle pigmentovaná, vydrží s vámi pracovní dobu, pokud si tedy nedáte k obědu knedlo vepřo zelo. S mastnějším jídlem jde taktéž dolů od středu rtů, ale není problém si ji přidělat. Plus má v tom, že jen lehounce a navíc příjemně voní, připomíná nám to nějaký balzám či krém na ruce, a na rtech je neuvěřitelně komfortní, v podstatě ji ani necítíte.

My jsme vyzkoušeli odstín číslo tři Hyppink Chic, což je opět růžová. Je tmavší než vyzkoušený odstín u tekuté rtěnky výše, ale rovněž se jedná o krásnou a přirozenou barvu, která nijak nekřičí. Za nás top a vítězka našeho testování. A navíc ji pořídíte za super cenu 130 korun.

Bourjois Paris Rouge Velvet The Lipstick

Bourjois Paris Rouge Velvet The Lipstick

Gabriella Salvete Matte Lips

Tato rtěnka je asi největším překvapením, a to v tom nejlepším slova smyslu. Jedná se o novinku italské značky, která nabízí cenově velice dostupnou kosmetiku. A za malý peníz je i tato rtěnka s názvem Gabriella Salvete Matte Lips. Na to, že vás vyjde na něco málo přes stovku, udělá parádu a ještě má atraktivní balení. Z pěti odstínů jsme sáhli po 105 Thats Me! V obalu vypadá celkem nude, ale po nanesení na rty je to spíše taková malinová, hezká a dobře pigmentovaná růžová se studenějším podtónem.

Možná vás překvapí její plochý aplikátor, který se jinak zrovna moc nevidí, ale velmi dobře se s ním pracuje. Do toho rtěnka krásně voní po sladké žvýkačce, a po nanesení je vcelku příjemná. Jen trochu dělá sušší rty a otisky na skleničku. Vydrží pití, nějaký ten zákusek, s větším jídlem však začne žmolkovatět. Celkově vydrží tak pět hodinek, ale za těch necelých 150 korun se ani žádné zázraky nečekají. Takže za nás ano, jen její kolegyně od Bourjois nás uchvátily mnohem více.

Gabriella Matte Lips Long Lasting

Gabriella Matte Lips Long Lasting

Gabriella Salvete Dolcezza Matte

Další rtěnka, kterou jsme pro vás otestovali, je opět od Gabriella Salvete. Dolcezza Matte je na první pohled klasická rtěnka, ale pozor, její finiš je matný. Na rtech tak vypadá opravdu moc hezky. Především odstín 103 Champagne se opravdu povedl. Je to taková „šťavnatější“ růžová, opravdu moc hezká. Je slušně pigmentovaná, hezky voní, jen nečekejte žádný držák. Jedná se o běžnou „obtiskávačku“, i když nedělá až takové otisky na skleničce jako „krémovka“.

Každopádně dá kávu, pití, ale s jídlem už se s ní můžete rozloučit. Takže pokud nebudete jíst, vydrží v reprezentativním stavu dobré čtyři hodinky, pak už se začne vytrácet a žmolkovatět. Za sto korun ale slušný kousek do sbírky.

Gabriella Salvete Dolcezza Matte

Gabriella Salvete Dolcezza Matte

Dermacol Matte Mania

O Dermacol Matte Mania už jsme vám jednou psali. Nicméně tady platí, že každý odstín má jiné vlastnosti, hlavně co se týče výdrže. Zatímco kdysi otestované „kousky“ toho zrovna moc nevydržely a po jídle se musely předělat, tento je na tom mnohem lépe. Zvládne pití i větší jídlo. Ale opět, jak jsme zmiňovali u Bourjois, s mastnějším obědem či večeří se začne od středu vytrácet.

Jedná se o nude odstín s číslem 12, hlavně teď na podzim naprosto ideální barva. Hodí se k jemnému i výraznějšímu líčení. Rozhodně ale nedělá „mrtvolné“ rty, spíš vám je moc hezky zvýrazní a za necelé dvě stovky? Paráda.

Dermacol Matte Mania

Dermacol Matte Mania

Níže se můžete podívat na swatche jednotlivých odstínů, které jsme otestovali. Všechno jsou to moc hezké barvičky, se kterými uděláte parádu. Zatímco z odstínů nás nejvíce zaujala Gabriella Salvete Dolcezza Matte, z vlastností obě Bourjois a „Dermacolka“. Pokud ale nijak nelpíte na velké výdrži, je asi jedno, po jaké sáhnete. Ani s jednou neuděláte krok vedle.

Matné rtěnky - swatche

Zleva: Bourjois velvet tekutá, Bourjois velvet, Dermacol Matte Mania, Gabriella Salvete Long Lasting, Gabriella Salvette Dolcezza

Všechny tyto matné rtěnky pochází z e-shopu Elnino. A právě odtud jsou i uvedeny ceny jednotlivých otestovaných rtěnek. Musíme podotknout, že právě zde nakoupíte rtěnky za nejmenší peníz, třeba taková kráska od Bourjois vás vyjde skoro o polovinu levněji než v drogerii, a to se prostě vyplatí. Buď ušetříte, nebo budete mít za tu cenu dvě. Co si budeme povídat, rtěnek nemá žena nikdy dost.

KLIKNI NA FOTKU NÍŽE A HRAJ O NOVOU RTĚNKU GABRIELLA SALVETE

Gabriella Matte Lips Long Lasting - soutěž

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat