Rozjasňovače
24.3.2019
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Testovali jsme rozjasňovače: který si nás získal nejvíce?

V redakci jsme otestovali další kosmetický produkt několika značek. Tentokrát jsme si vzali na paškál rozjasňovače. Vybrali jsme si ty od Bourjois, Rimmel a Makeup Revolution. Který z rozjasňovačů je ideální na klasický pracovní den a který naopak vynést na fajn společenskou akci?

Dlouhou dobu ženy obdivovaly slavné filmové krásky a jejich krásnou, rozzářenou pleť. Teď už ale není třeba jen obdivovat, můžete ji mít i vy samy. Stačí si vybrat ten správný rozjasňovač. Třebaže se jedná o takový malý kosmetický zázrak, stále patří mezi produkty, které jsou v kosmetických vybaveních mnohých slečen a dam spíše opomíjeny. Mnohé si dají na líčka bronzer s tvářenkou, a je to. Přitom je to škoda.

Na výběr máte z celé škály rozjasňovačů nejrůznějších značek. My jsme si na e-shopu Elnino, v němž najdete spoustu produktů známých kosmetických společností za nízkou cenu, vybrali čtyři rozjasňovače tří značek. Tak se na ně pojďme mrknout blíže.

Bourjois Le Petit Strober

Asi největší zvědavost padla na rozjasňovač od Bourjois. Proč? Je to kvalitní značka, která nás snad ještě nezklamala. Mají výborné tvářenky, paletky očních stínů i řasenky a především matné rtěnky. Oproti těmto produktům je ale rozjasňovač Le Petit Strober spíše zklamáním. Bohužel. Může se sice pyšnit roztomilým balením, které se vejde do každé kabelky, ale jeho obsah už tak skvělý není. Když jej nanesete na líčka, nic moc to v podstatě neudělá, když jej pak navrstvíte, máte na tvářích spíše třpytky než přirozený lesk.

Ale zase na druhou stranu, některé krásky přesně tento efekt vyhledávají. Takže pokud máte rády tyto typy rozjasňujících pudrů, tak po něm sáhněte. Plusem je jeho cena, vyjde vás na zhruba 135 korun.

Bourjois Le Petit Strober

Bourjois Le Petit Strober

Makeup Revolution London Face Quad

To rozjasňovač Face Quad od Makeup Revolution v odstínu Incandescent naopak nabízí lesk jako blesk. Pigmentace je opravdu vysoká, takže je potřeba si na to při nanášení dávat pozor. Finish je spíše metalický, což je super. Paletka v sobě skrývá čtyři barvičky, můžete si tedy vybrat, která je pro vás ta nej. Nás uchvátila ta do zlata, která vypadá na lících opravdu hezky a když chcete vyrazit na večírek či jinou společenskou akci, je ideální příležitost po ní sáhnout.

Tři další odstíny ale bohužel házejí odlesky lehce do modra, a to i když na první pohled vypadají růžově. Ale zase pokud si jdete sednout večer do baru nebo to rozjet na diskotéku, tak proč se s nimi nenalíčit. Na decentnější akci nebo do práce bychom je ale nedoporučovali.

Zlaté papírové balení vypadá zprvu trošičku lacině, když ale paletku otevřete, budete mile překvapeni, jak hezká je. Za necelých 250 korun je to fajn produkt.

Makeup Revolution London Face Quad

Makeup Revolution London Face Quad

Makeup Revolution Soph X paleta rozjasňovačů

Na „zoubek“ jsme se podívali i rozjasňující paletce Soph X. A ta se opravdu moc povedla! Vypadá opravdu krásně, obsahuje hezké barvičky, které dělají metalické odlesky, a je velmi slušně pigmentovaná. Takže i tady platí být s nanášením obezřetné, ať nevypadáte jako disko koule. Pokud jste rozhodnuté pořídit si zrovna tuto paletku rozjasňovačů, už dlouho jinou potřebovat nebudete.

Horní řada je složena z přirozenějších barev, především odstíny do jemné meruňkové, zlaté a hnědé se moc povedly. Opět je hrdě můžete vynést do společnosti. To dolní řada opět hází modravé odlesky, takže pokud nejste v líčení zrovna exhibicionistky, nejspíš po těchto barvách nesáhnete. Každopádně tato paletka za nás určitě ano. A za zhruba 200 korun, neberte to.

Makeup Revolution Soph X paleta rozjasňovačů

Makeup Revolution Soph X paleta rozjasňovačů

Rimmel Kate konturovací paletka

Na závěr jsme si pro vás nechali paletku, která neobsahuje jen rozjasňovače. Jedná se totiž o konturovací trio Rimmel Kate, ve kterém najdete také bronzer a tvářenku. Prodává se ve třech odstínech, my jsme otestovali Golden Sands. Ten v sobě skrývá opravdu skvělou, perleťově růžovou tvářenku, jež vypadá na líčkách moc hezky. Fajn je i bronzer, jen je hodně pigmentovaný, takže je vhodné si jej nabrat při nanášení méně. Rozjasňovač je hodně jemný, z čehož budou mít radost hlavně bledulky.

Toto je ideální paletka pro všední pracovní den. Stojí jen kolem 150 korun a uděláte s ní parádu. A třpytek se lekat nemusíte. Na pohled totiž vypadá paletka hodně třpytivě, a je zajímavé, že po nanesení taková rozhodně není. Takže směle do ní.

Rimmel Kate konturovací paletka

Rimmel Kate konturovací paletka

Pokud tedy patříte mezi ty, které si chtějí nějaký ten rozjasňovač vyzkoušet nebo si pořídit nový, za nás s Soph X nesáhnete vedle. A pokud máte zálusk na konturovací paletku, tu od Rimmel můžeme jedině doporučit.

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat