Krimiseriál Labyrint: Brno polapené Strachem
30.4.2015
Kategorie: Film

Krimiseriál Labyrint: Brno polapené Strachem

Česká televize chystá pro své diváky sedmidílný krimi seriál Labyrint, jehož vznik má na svědomí režisér Jiří Strach. Hlavním tématem nového televizního počinu bude vyšetřování brutálních vražd s mysteriózním podtextem.

Seriál se točí okolo šíleného vraha, který své oběti zabíjí surovými způsoby. Řadu strašidelných událostí odstartuje nález těla muže zabitého v duchu středověkých mučících praktik. Zjistit pravdu ohledně těchto podivných příhod se pokusí skupina policistů v čele s majorem Remešem, kterého ztvárnil charismatický herec Jiří Langmajer. V roli kriminalistů se dále objeví také Miroslav Donutil nebo Stanislav Majer. Ženské herecké osazenstvo zastupují Zuzana Kajnarová, Anna Linhartová, Lenka Vlasáková nebo slovenská herečka Zuzana Kanócz.

Seriálová policejní stanice vznikla v nejvyšší české budově, brněnské AZ Tower, kde tvůrci Labyrintuvybudovali z prázdného nevyužitého patra důvěryhodně působící sídlo kriminálky. Celý seriál se tedy odehrává na Moravě.

Inspirace z renesance 

A co mají společného režisér a onen bestiální zabiják? Pro své činy si vybrali stejný námět – slavný obraz renesančního nizozemského malíře Hieronyma Bosche Poslední soud, na němž jsou vymalovány brutální středověké mučící praktiky. Jiří Strach se jím inspiroval ke spáchání tohoto seriálu, psychopatický vrah zase ke spáchání zločinů.

„Síla scénáře u mysteriózního žánru leží vždycky v jeho napínavosti. V případě Labyrintu, kdy propojujeme současnost s tajemnou historií, jsem si téměř jistý, že když někdo uvidí jeden díl, nebude se moci dočkat dalšího,“ popisuje režisér atmosféru seriálu, a s nadsázkou dodává: „Prostě chci, aby si divák užil drobet Strachu…“

Jiří Strach, který již v minulosti s Českou televizí kooperoval například na cyklu komediálních povídek 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem a který je autorem veleúspěšného českého televizního filmu Osmy, zkrátka slibuje nevšední podívanou. Jestli se kriminalistům podaří najít východ z bludiště plného záhad, zjistí diváci na podzim, kdy se seriál objeví na televizních obrazovkách. Tak se určitě dívejte.

Text: Adéla Očenášková
Foto zdroj: Česká televize

Přečtěte si také