Ve Stardance 2019 aneb když hvězdy tančí se ukáže také Xindl X
12.7.2019
Kategorie: Celebrity

Páry StarDance 2019: Tančit budou Xindl X, Fridrichová či Kovy

StarDance 2019 se blíží. V jubilejní desáté řadě uvidíme tančit filmové i pěvecké hvězdy. Už známe celkem devět párů, na obrazovkách České televize se objeví jména, jako jsou Radka Třeštíková, Ondřej Ládek alias Xindl X, Matouš Ruml nebo známý youtuber Kovy.

Jak už jsme vás informovali, prvním potvrzeným párem pro jubilejní desátý ročník televizní show StarDance aneb když hvězdy tančí je bývalá úspěšná biatlonistka Gabriela Koukalová a Martin Prágr. Dramaturgie zábavného pořadu, který se těší velké oblibě, postupně začala odkrývat další dvojičky. Dnes už jich známe rovnou devět.

Pohybové schopnosti nám bude každým týdnem ukazovat muž, jehož zná především mladší publikum. Je jím youtuber a dnes už také moderátor Karel Kovář, jemuž fanoušci neřeknou jinak než Kovy. Taneční krůčky jej bude učit zkušená Veronika Lišková.

„StarDance je jiná než cokoliv ostatního v televizi. Líbí se mi, že není podbízivá a tanec je to hlavní, o co v ní jde,“ řekl Kovy. „Hlavně se těším, že se naučím tancovat. Aspoň v to doufám. Minulý rok jsem se byl podívat jako divák, tak teď jsem zvědavý, jaké to bude z té druhé strany.“

Chystané série se zúčastní i Veronika Kubařová. Herečku doprovodí sólista Pražského komorního baletu Dominik Vodička. „Na začátku jsem tomu nemohla uvěřit a myslela jsem, že je to vtip. Ale když mi to docvaklo, tak jsem rovnou řekla, že když to projde přes Dejvické divadlo, kvůli plánování, tak do toho půjdu,“ uvedla Veronika. Nakonec dostala od zaměstnavatele zelenou.

Karel "Kovy" Kovář bude tančit ve Stardance 2019

Karel „Kovy“ Kovář bude tančit ve StarDance 2019

Stopu zanechají borci z Ulice

Čtvrtým párem je herec Miroslav Hanuš, kterého můžete znát z působení v nováckém nekonečném seriálu Ulice, a Adriana Mašková. Rodilý Pražák chce navázat na taneční kreace, co předváděl v době studia na střední škole. „Když mě Česká televize oslovila s nabídkou StarDance, tak jsem se doma zeptal: Mám? Manželka a dcery řekly: Běž! Věděly, že na gymplu jsem rád chodil do tanečních a intenzivně „vymetal“ plesy. Tančil jsem tehdy vášnivě, aniž bych to ovládal.“

Kdo kouká na zmíněný seriál, dočká se i Matouše Rumla. Sympatický herec má ze soutěže mírné obavy, zároveň se ale na tuto zkušenost těší. „Pro mě je to velká výzva. Hrozně se těším, protože pohyb mám rád a tanec mě baví. Na druhou stranu nevím, co od toho čekat, protože se standardním tancem nemám vůbec žádné zkušenosti. Ale zatím mým hlavním cílem je se tanec naučit,“ přiznal Ruml, s nímž bude bojovat o přízeň diváků Natálie Otáhalová.

Matouš Ruml a Natálie Otáhalová

Matouš Ruml a Natálie Otáhalová

Nedočkáme se ale jen herců. Divákům České televize se tentokrát ve zcela jiné roli ukáže moderátorka Nora Fridrichová. Provázet ji bude Jan Kohout. „Nejdřív jsem byla nadšená, ale pak ve mně začal hlodat červ pochybností, že je to nějaký žert. Upřímně by mě to ani nepřekvapilo, protože já sama jsem docela poťouchlý člověk. Když jsem ale zjistila, že je to vážně míněná nabídka, tak jsem se začala strašně těšit,“ pověděla zprávařka.

Je ráda, že konečně dožene promrhrané taneční. „Tancovat moc neumím, protože jsem v tanečních poměrně lajdačila. Účast ve StarDance mi tedy přijde jako šance to dohnat a ve svých čtyřiceti dvou letech napravit napáchané škody.“

My osobně se hodně těšíme na to, až vystoupí v polobotkách Ondřej Ládek alias Xindl X. Zpěvák „vyfasoval“ partnerku Markétu Dostálovou. S účastí příliš neváhali. „Vždycky jsem si chtěl něco podobného zkusit. Několikrát jsem si říkal, že je ve mně určitě skrytý tanečník. Spíš z časových důvodů jsem ale nikdy netancoval. Je super, že mohu předstírat, že pracuji a přitom se naučit tancovat,“ prozradil Ládek.

Xinld X si na vítězství příliš nevěří

Xinld X si na vítězství příliš nevěří

Divákům se představí také americká zpěvačka žijící v Česku Tonya Graves a tanečník Michal Bureš. Hudebnice se neskutečně těší. „Proč jsem ve StarDance? Protože konečně volali! Trvalo to deset let, ale konečně k tomu došlo. Jak se říká, lepší později než nikdy. (smích) Slibuji, že i když nebudu výborná v tancování, tak budu zábavná,“ řekla. „Jsem hrozně rád, že budu tancovat s Tonyou, protože díky ní to bude opravdu perfektní,“ doplnil její nový kolega.

Devátý pár utvoří spisovatelka Radka Třeštíková a tanečník Tomáš Vořechovský. „Na nabídku jsem nekývla okamžitě, jednak mě to trochu vyděsilo a taky jsem si nebyla jistá, zda to časově zvládnu. První s kým jsem to konzultovala, byl samozřejmě manžel, máme dvě malé děti a museli jsme se nejdřív dohodnout na péči o ně,“ uvedla blogerka.

Sama se dlouho označovala za nemehlo. „Vůbec si nepamatuju kroky, nejsem schopná je zopakovat a taky se mi nedaří synchronizovat pohyb rukou a nohou, z toho důvodu jsem se nikdy nenaučila plavat kraul a nesnáším aerobic,“ uzavřela. Tak snad se jí vystoupení podaří.

Radka Třeštíková bude tančit po boku Tomáše Vořechovského

Radka Třeštíková bude tančit po boku Tomáše Vořechovského

Desátý pár by měl být oznámen v příštích dnech. Nezapomeňte proto sledovat náš Facebook, ať vám nic neunikne!

Text: Jan Rochovanský
Foto: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat