Tajemství staré bambitky poběží na ČT 1
20.12.2022
Kategorie: Film

Pohádky na Štědrý večer: Popelka, Kevin i premiéra

Vánoce, to je dobré jídlo, dárky a hlavně pohádky. Letos se můžeme těšit na své oblíbené, ať už ty české nebo z oblasti za oceánem, i když česká tvorba má navrch. Na výběr je z titulů jako Pyšná princezna, Lotrando a Zubejda, Princezna se zlatou hvězdou, Tři bratři, Shrek, Z pekla štěstí nebo Dvanáct měsíčků.

Letos se stanice opravdu vytáhly, divák bude mít problém vybrat si, na co dříve koukat. Podobně jako celý den to vypadá i večer. Jakmile odložíte příbory a s plnými břichy zasednete před televize, budete mít problém vybrat si, u čeho chcete zakotvit po zbytek večera.

Klasická sázka na premiéru

Hlavním hřebem dne je večer, který odstartuje v 19 hodin Česká televize tak jako každý rok nějakou novinkou – letos druhým dílem loupežnické pohádky Tajemství staré bambitky. Pouze svatbou příběh loupežnické dcery a prince Jakuba neskončil. Zajímá vás, zda Karaba opravdu pověsil své loupežnické řemeslo na hřebík? Tak to se určitě dívejte.

Sám doma, ale rozhodně ne ztracený

Další stanice sází zase na humor. Od čtvrt na devět poběží na Primě nestárnoucí americká klasika Sám doma, bez které si Vánoce dnes dokáže představit jen málokdo. Blonďatý rošťák s andělským úsměvem, kterého by si s andělem spletl jen málokdo, zatopí dvojici lupičů, kteří se rozhodli vykrást jeho dům. Na dvojku se můžete těšit hned druhý den, tedy na první svátek vánoční.

Klasika na Nově

Do třetice všeho dobrého. TV Nova nabízí další silnou konkurenci v podobě Tří oříšků pro Popelku od Václava Vorlíčka. Bez této pohádky, v níž hlavní roli ztvárnila nezapomenutelná Libuška Šafránková, nesmí chybět žádné Vánoce a letošek opět nebude výjimkou. Sledovat ji můžete od 20:30.

Popelka opět poběží na Nově

Popelka opět poběží na Nově

Vánoční program je i tento rok opravdu štědrý a vybrat si, na co koukat, není lehké. Už jste si našli svého favorita? Dejte nám vědět do komentářů pod instagramový příspěvek.


Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ✏️ PraKultura (@prakultura)

Text: Markéta Zaoralová
Foto: Česká televize, TV Nova

Přečtěte si také