Kouzelník Žito
15.11.2018
Kategorie: Film

A je to venku! Česká televize zveřejnila trailer ke štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito

Česká televize konečně odhalila program na letošní Vánoce. Nejočekávanější je vždy štědrovečerní pohádka, kterou letos bude Kouzelník Žito známého režiséra Zdeňka Zelenky s Annou Kadeřávkovou v hlavní roli princezny.

Co si budeme povídat, bez pohádek by nebyly Vánoce. A třebaže ty staré pohádkové příběhy, jako jsou třeba Tři oříšky pro Popelku, snad žádná novinka nemůže trumfnout, vždy se na novou štědrovečerní pohádku těšíme. Tou letošní to bude Kouzelník Žito z „dílny“ režiséra Zdeňka Zelenky.

Pohádku inspirovanou legendou z konce 14. století však Zelenka nejen zrežíroval, ale také napsal. Vypráví o tom, co se stane, když se čertice zamiluje do obyčejného smrtelníka a ten se zamiluje do princezny. Milostný trojúhelník bude možná muset řešit sám Lucifer.

V pohádce uvidíte spoustu známých herců, jako je Jiřina Bohdalová, Pavel Kříž, Tatiana Vilhelmová či Petr Kostka, a také mladých talentů. Hlavní dvojici ztvárňují Denis Šafařík a Anna Kadeřávková. A právě pro Kadeřávkovou je role princezny splněným snem. „Viděla jsem první ofiku ukázku a mám k tomu jediný – je to kouzelný! Těším se tak, že to ani není možný!“ napsala na svůj Instagram sympatická blondýnka, kterou proslavil nekonečný seriál Ulice.

A to není z novinek vše. Těšit se ještě můžete na pohádku Vodníkova princezna a česko-slovenský pohádkový příběh O zakletém králi a odvážném Martinovi.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat