Plantáž slibuje divákům muzikál ve větším než malém množství
7.3.2012
Kategorie: Divadlo

Plantáž slibuje divákům muzikál ve větším než malém množství

Divadlo Letí, Studio Damúza a Tomáš Polák, který je známý z kapely MIG 21, společně pro své příznivce připravují nový muzikál Plantáž. Premiéra proběhne v polovině března v Divadle Na Prádle. V inscenaci se představí Ondřej Novák, Tomáš Jeřábek nebo Marcela Holubcová. Autorem textů písní je Xindl X. 

Dramatik David Gieselmann si pohrává s motivy ruského klasika A. P. Čechova a vytváří svébytnou verzi jeho slavné hry Višňový sad. Poté, co Plantáž slavila úspěchy na evropských jevištích, ji přináší divadlo Letí českým divákům v muzikálové verzi, a to pod režijním vedením Martiny Schlegelové.

Divadlo Letí v koprodukci se Studiem Damúza oslovilo ke spolupráci výrazné osobnosti české i zahraniční divadelní a hudební scény, jako je například MIG 21 v čele s Tomášem Polákem, jenž se do muzikálových vod pouští poprvé. „Plantáž mě zaujala svým tématem. Po přečtení scénáře jsem  kývnul na nabídku a do přípravy projektu jsem přizval  Xindla X. Plantáž je vtipná studie marihuanové komunity, všech těch zhuleneckých typů různého věku, pohlaví, sociálního postavení, které okolnosti náhle donutí měnit životní styl,“ doplňuje Tomáš Polák, skladatel ze skupiny MIG 21.

DJ-ka Lucie se před lety prosadila s jediným megahitem. Za obrovské honoráře pak pořídila opuštěný statek za Berlínem a přestěhovala tam své přátele. Ti vytvořili svéráznou komunitu a na protest proti kapitalismu, pod heslem „láska a tráva zvítězí“, začali obdělávat hašišovou plantáž. Lucie sama trávila většinu času na zahraničních turné. Teď se ovšem do zdánlivé idyly vkrádají falešné tóny, Joachim například zradil vytyčené ideály a vydělává značné peníze jako počítačový expert. Sice pořád hulí, ale nechce nikomu půjčit ani cent! Nad plantáží se stahují mračna a Lucie se vrací z Paříže. Je na mizině a statek půjde do dražby. Znamená to snad konec plantáže? Znamená to konec svobody? Konec hulení?

Putovní role pro různé hostující herce

Zajímavým prvkem titulu je putovní role Tiger Bunche, kterého ztvární různí hostující herci a zpěváci. Pro diváky tak bude při každé repríze překvapením, kdo se v této roli v daný večer představí. Při premiérovém uvedení Plantáže se role Tigera Bunche ujme vzácný host z Velké Británie.

Nová hudební verze komedie slavného německého dramatika Davida Gieselmanna vzniká v rámci rezidenčního programu Centra současné dramatiky, což je projekt Divadla Letí, kterému se věnuje již od roku 2010.

V připravovaném a zároveň prvním muzikálu Divadla Letí se představí zajímavá herecká jména: Eliška Boušková, Anna Bubníková / Aneta Langerová, Marcela Holubcová, Marie Štípková, Richard Fiala,Tomáš Jeřábek, Tomáš Kobr, Ondřej Ládek alias Xindl X, Ondřej Novák a Karel Zima.

Premiéry proběhnou 15. a 18. března 2012 v Divadle Na Prádle.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlo Letí

Přečtěte si také