votvirak2018_report
22.6.2018
Kategorie: Hudba

Tři pódia a 60 tisíc návštěvníků. Votvírák úspěšně zahájil festivalovou sezonu

Festivalová sezona byla úspěšně zahájena. Stejně tak jako v předešlých jedenácti letech otevřela hudební léto největší tuzemská akce Votvírák. V Milovicích se i letos představil nemalý počet českých a slovenských interpretů, na které dorazilo kolem šedesáti tisíc fanoušků. 

Přestože nejprestižnější multižánrový festival v České republice oficiálně vždy začíná pátečním dnem, na letošní ročník dorazily tisícovky fanoušků už ve čtvrtek. Votvírák je totiž jednou z mála akcí, jež účastníkům umožňuje dřívější příjezd a zároveň tedy prodlouženou zábavu. O tu se ve zmíněný den postarala taneční hudba.

15. června už na bývalé vojenské letiště zavítaly desetitisíce lidí, celková návštěvnost se vyšplhala až na fantastických šedesát tisíc návštěvníků. A není divu, vždyť i letos přichystali organizátoři pro své věrné řadu novinek, včetně rozšíření a posunutí celého areálu.

Co se týče hudební stránky, jako tradičně ve Středočeském kraji vyrostla tři pódia podle hudebních žánrů, tedy hip-hopová, popová a rocková. V nočních hodinách zase nespavce potěšily non stopové zóny, v nichž si kromě elektronické muziky užili velkého výběru alkoholických nápojů.

Jedněmi z prvních účinkujících, kteří rozezpívali zdejší davy, byli UDG. Původem ústecká kapela potěšila fandy staršími i novějšími songy, především skladba Hvězdář zněla velice pěkně. Hned po úspěšném bandu ukázala své neutichající kouzlo Ewa Farna. Na rockovém pódiu se zase rozjelo populární uskupení Mirai.

Hřebem pátečního dne bylo nejprve vystoupení nové sestavy kapely Chinaski, jejichž skladby si popěvoval snad každý. Poté se mikrofonu a svých nástrojů chopili fantastičtí Dymytry, kteří doslova vlili všem příznivcům krev do žil. Právě koncert zamaskovaných mužů hodnotíme jako vůbec nejlepší z celého dvoudenního programu. Na své si přišli také příznivci hip hopu, své umění předvedli třeba Paulie Garand či Smack.

Kapela Dymytry předvedla fantastickou show.

Kapela Dymytry předvedla fantastickou show.

To ale samozřejmě nebylo vše. Největší letní párty pokračovala i v sobotu, kdy se na hlavním pódiu představil mimo jiné Walda Gang, na nějž navázal všemi generacemi milovaný a v posledních letech pravidelný host Jaroslav Uhlíř. Nechyběla ani hudební formace Divokej Bill, která dle ohlasů fanoušků předvedla nejlepší vystoupení druhého festivalového dne.

Žilo to také v rockové části, kde zahráli nejprve písničkáři VoxelOndřejem Ládkem alias Xindlem X, aby následně rozdováděli několikatisícový dav populární Arakain a Škwor, jenž nabídl posluchačům také kousky z nejnovější desky. Slovenskou stopu pak zanechali na Votvíráku Horkýže Slíže. Zmínit musíme i hip hopové pódium, kde zarepoval legendární umělec Věc či Strapo.

Na každé dorazilo nespočet fanoušků

Na každé dorazilo nespočet fanoušků

Závěrem musíme organizátorům poděkovat za čistotu na festivalu, která se oproti minulým ročníkům zvedla o několik levelů. Stejně tak celkem pokročila zvuková technika i koncertní osvětlení. Už teď se tak těšíme na další ročník.

POZOR! Momentálně soutěžíme o 4 volné vstupenky na našem Instagramu,

Text: Jan Rochovanský
Foto: FB festivalu Votvírák

Mohlo by vás také zajímat