Filmy v kinech: John Wick
17.3.2023
Kategorie: Film

5 tipů na filmy v kinech. Bastardi nebo John Wick

Rok 2023 si pro nás připravil množství filmových novinek a kina nás nepřestávají zásobovat novými snímky všech žánrů. Připravili jsme pro vás tipy na filmy v kinech pro březen, jsou mezi nimi Bastardi či John Wick.

V kinosálech je snímků celá řada, vybrali jsme pro vás pět těch, kterým byste měli dát šanci. Některé už běží, další filmy v kinech teprve budou.

Děti Nagana

Film pro dospělé i děti pojednává o jedenáctiletém Dominikovi, kterému se otočí život naruby, když vidí Českou hokejovou reprezentaci porážet Kanadu v semifinále Olympijských her v Naganu. I přes to, že nezapadá do kolektivu a drží se spíše stranou, rozhodne se koupit hokejku a vyrazit na hokejový plac soupeřit proti kamarádům. Vášeň pro sport přebije i skutečnost, že jejich zápasy probíhají na betonovém plácku s tenisovým míčkem místo puku.

V jeden moment jim začne být domovské hřiště malé a rozhodnou se na zápas vyzvat starší kluky z vedlejší vesnice, což bude pro všechny zúčastněné dosavadně největší výzva. Hlavní hrdina však nebojuje pouze o hokejovou slávu, nýbrž také o srdce spolužačky Katky. V hlavních rolích Děti Nagana se představí Hynek Čermák, Pavel Batěk a Klára Issová.

Žánr: Rodinný, Sportovní

Velryba

Brendan Fraser si ve filmu zahraje muže, který váží 600 liber (cca 272 kilogramů), žije v izolaci a zatímco se zoufale snaží znovu spojit se svou odloženou dcerou, sám sebe pojídá. Režie se chopil uznávaný Darren Aronofsky, který má na svědomí skvělé snímky jako Requiem za sen (2000) nebo Černá labuť (2010). Brendan Fraser dokazuje, že i po dlouhé odmlce je stále výborným hercem, který si zaslouží pozornost.

Na filmovém festivalu v Benátkách se mu dostalo od publika nejdelšího potlesku za celou historii udílení, což už samo o sobě je jistota, že snímek bude stát za to. A třešničkou na dortu bylo nedávné udílení Oscarů, odkud si Brendan Fraser odnesl sošku za hlavní roli. Přesvědčit se o kvalitách díla můžete sami v kinech od začátku března.

Žánr: Drama, Komedie

Bastardi: Reparát

A je to tu opět! Bývalý učitel Majer je v rámci prezidentské amnestie propuštěn z vězení. Venku nemá nikoho, celá jeho rodina je po smrti. Překvapivě se ho ujme bývalý romský spolužák Ivan, který žije a pracuje v romském ghettu jako pedagogický asistent. Ivan totiž nutně potřebuje Majerovu pomoc. Denně bojuje proti drogám, šířícím se mezi mladými Romy a vzrůstajícímu násilí. Dobře zná všechny problémy romské komunity. Po Majerovi chce, aby mu pomohl s jejím vzděláváním. Jejich společným cílem se stává znovuotevření školy, na které Majer dříve učil a chvíli ji vedl. Ale ne každý jejich plánu fandí.

O největším problému však Majer s Ivanem nemají tušení. Bývalý mafiánský boss Dostál zjistí, že Majer je venku z vězení. Jediné, po čem touží, je pomstít smrt svého syna a vnuka. Film Bastardi: Reparát navazuje na komerčně úspěšnou trilogii Bastardi natočenou v letech 2010 až 2012. Režie a scénáře se ujal Tomáš Magnusek a zároveň se vrací v roli učitele Majera. Do role Ivana byl obsazen stále oblíbenější Zdeněk Godla, kterého diváci mohou znát například ze seriálu MOST!. Premiéra byla 16. března.

Žánr: Drama, Komedie

John Wick: Kapitola 4 (2023)

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to těžší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele… Finálová část úspěšného franšízy John Wick. Jestli jste fanouškem těchto neo-noir snímků, neváhejte a zajděte si na něj od 23. března, kdy u nás v Česku bude mít premiéru, do kina. Keanu Reeves bude jako vždy top! Ve filmu hraje také Lance Reddick, který před premiérou náhle zemřel.

Žánr: Akční, Thriller

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Nová filmová série, která se bude inspirovat populární deskovou fantasy hrou Dungeons & Dragons, v České republice známou pod názvem Dračí doupě. Pro fanoušky seriálu Stranger Things nepůjde o novinku, tato hra se totiž vyskytovala v prvních sériích a byla pro děj velmi podstatná. Filmoví tvůrci se rozhodli inspirovat se dětskou hrou z 80. let a pustili se do natočení fantasy snímku, kde měli inspirace právě ve zmíněné hře Dračí doupě. Jak se jim tento počin povedl můžete zjistit od 30. března, kdy bude premiéra. Hlavní role ztvární britský herec Regé-Jean Page známý z netflixového trháku Bridgertonovi a Mayte Michelle Rodriguez známá ze seriálu Ztraceni.

Žánr: Dobrodružný, Fantasy

Pokud náhodou nemáte rádi filmy v kinech, pestrou nabídku novinek si přichystal i Netflix.

Text: Monika Dušková
Foto: Instagram

Přečtěte si také