Film Děti Nagana. Jaká byla premiéra?
16.2.2023
Kategorie: Film

Viděli jsme Děti Nagana. Co o filmu řekl Dominik Hašek?

Film Děti Nagana půjde oficiálně do kin 22. února. Redakce magazínu PraKultura.cz ale s radostí využila pozvánky na novinářskou premiéru, a tak jsme snímek viděli už ve čtvrtek. Ocení ho zejména mladí sportovci.

Určitě zde nebudeme poodhalovat děj, ostatně by to pro vás pak v kině nebylo žádné překvapení. Jsou tam totiž některé věci, které byste nečekali. Co ale prozradit můžeme, to je obsazení. Děti Nagana přinášejí i jednoho skutečného vítěze Turnaje století. Roli si střihl Dominik Hašek!

Narozdíl od nás film ještě neviděl, byť se spolu s dalšími aktéry objevil na tiskové konferenci. „Vím, že to bude výborný, šetřím se na premiéru. Setkal jsem se se všemi herci, účastnil jsem se filmu, ale nechávám si to na 22. února,“ usmíval se legendární brankář.

„Nezapomenu, jak Dan (režisér Dan Pánek, pozn. red.) přišel do mé kanceláře a byl takovej stydlivej. Řekl mi scénář, já nejsem odborník, abych to nějak studoval, ani jsem ho celej nepřečetl, ale hrozně se mi líbilo, že ten film není o nás, kteří jsme přivezli tu zlatou medaili, ale o těch dětech. Že jsme pro ně inspirací,“ přiznal Dominik Hašek.

Úsměvy v Lucerně, kde tiskovka proběhla, rozdávali také Hynek Čermák, Pavel Batěk, Klára Issová, Jana Bernášková, Tom Brenton či Johanka Racková. Poslední z jmenovaných se ve filmu na chvilku převtělila do bývalého snajpra Jiřího Dopity.

Herecké obsazení filmu Děti Nagana

Herecké obsazení filmu Děti Nagana

Film Děti Nagana, který jsme zařadili do TOP pětky českých filmů pro letošní rok, si rozhodně zaslouží šanci. „Měli by se přijít podívat všichni dospělí a vzít s sebou děti,“ láká lidi do kin filmový kouč Hynek Čermák.  „Vedle hokeje a plnění snů jsou Děti Nagana o kamarádství, lásce, rodičovství. Kluci řeší trable ve škole i doma,“ řekl Dan Pánek.

Film vznikal v sedmi lokalitách, při natáčení bylo zlomeno 17 hokejek.

Text a Foto: Jan Rochovanský, Jana Lábrová (Bontonfilm)

Přečtěte si také