Aldabra vydala druhé album Kráska a zvíře. Pokřtil ho zpěvák kapely Traktor Martin Kapek
10.3.2023
Kategorie: Rozhovory

Ivan Sláma z Aldabry: Takový křest jsem nečekal

Rocková kapela Aldabra letos představila na brněnské Melodce své druhé studiové CD s názvem Kráska a zvíře. Byl u toho samozřejmě i klávesista Ivan Sláma, jenž nám mimo jiné prozradil, jak si večer užil. A protože desku pokřtil zpěvák skupiny Traktor Martin Kapek, i jeho jsme krátce vyzpovídali. Proč kývl na nabídku stát se kmotrem a co na album říká?

Ivane, co říkáte na účast? Čekali jste takto narvaný klub?
Doufali jsme, že na křest dorazí dost našich kamarádů a příznivců, ale to, jak se klub zaplnil, jsme opravdu nečekali. A to ještě máme zprávy, že se dost přátel muselo omluvit kvůli nemoci. Hlavně pro ně uděláme ještě jeden koncert v Brně 22. dubna. Tentokrát trošku komornější, v klubu Rusty Nail.

Večerem nás společně s vámi provedli i vynikající Calibos a legendární Mylions. Proč zrovna tyto kapely?
Mylions, v čele s Mirkem Horňákem, jsou naši dlouholetí kamarádi. Mira nám křtil první CD Ztracená spravedlnost a už tehdy jsme si slíbili, že podnikneme společný koncert, a ten slib jsme si splnili právě při příležitosti křestu našeho druhého alba. No, a Calibos jsou další muzikanští kamarádi, se kterými jsme odehráli naše zimní klubové Bella & Beast Tour, a tak nemohli chybět ani na křtu.

Jak se poprala s nervozitou mladičká zpěvačka, která dodala něžnost do pár vašich písní?
Yvett Šrámková je úžasná mladá zpěvačka, která má ještě všechno před sebou, na rozdíl třeba ode mě, který už má skoro všechno za sebou (smích). Samozřejmě, že na ní byla zpočátku nervozita znát, ale zhostila se své úlohy naprosto skvěle a nakonec ji hudba s atmosférou na podiu tak pohltily, že odzpívala svůj part na jedničku. 

Aldabra vydala album Kráska a zvíře

Aldabra vydala album Kráska a zvíře

Co bys vzkázal našim čtenářům, kteří vás ještě neznají ?
Aby si nás, naprosto nezávazně a zadarmo, poslechli třeba na Bandzone. A pokud je naše hudba zaujme, ať nás sledují na webových stránkách nebo na Facebooku, kde se dozví o našich koncertech v jejich okolí. A pak mohou přijít, poslechnout si nás naživo a třeba si i zakoupit právě nové CD, které jim rádi na památku podepíšeme. To je pro nás ta nejkrásnější odměna a jsme za ni vděční.

Martine, teď k tobě. Co tě přimnělo říct si: Ano, chci být kmotrem Krásky a zvířete?
Se zpěvákem Marcelem se už dlouho známe, takže když mi zavolal a já zjistil, že v ten den mám zrovna čas, nebylo co řešit. Navíc jsem ho po dlouhé době rád viděl a znám ten pocit, když někoho požádáte a on vám to pokřtí. Jako nám kdysi Vilda Čok.

Martin Kapek na křtu alba skupiny Aldabra

Martin Kapek (vlevo) ze skupiny Traktor na křtu Aldabry

Co říkáš na samotné album?
Nemám rád hodnocení hudby, není to soutěž a nechci si hrát na hvězdu, takže ho nebudu hanit, ani chválit, to mi nepřísluší. Každopádně někomu může připadat těžké na poslech, je tam hodně cítit zralost muzikantů. Každý posluchač si musí názor utvořit sám, ale kdybych teda mluvil sám za sebe, je to standardně dobré album.

Jak sis křest užil přímo ty? Zanechala v tobě celá ta akce nějakou stopu?
Rozhodně to ve mně stopu zanechalo. Nejen, že právě na Melodce jsme před deseti lety hráli s Traktorem, ale setkal jsem se zde při křtu Aldabry i se skvělým hudebníkem Liborem Machatou a kapelou Mylions, což jsou taky výborní muzikanti. No, a taky jsem si po dlouhé době prošel Brno s kamarádem, kterého jsem taky dlouho neviděl, takže celkově to bylo prostě moc fajn.

Text: Tereza Rajtrová
Foto: Jaromír Drábek

Přečtěte si také