Tomáš Ortel před volbami prezidenta nahrál song
26.1.2023
Kategorie: Hudba

Který z rudých kmotrů zlomí zemi vaz? ptá se Ortel před volbami prezidenta

Koho volit za prezidenta? Tomáš Ortel před volbami nahrál song, v němž zpívá, že je Česká republika na rozcestí a stahují se nad ní mračna. Vybrat si, zda bude na Hradě Andrej Babiš či Petr Pavel, pro něj zjevně nebylo vůbec snadné.

Zatímco někteří hudebníci veřejně podpořili generála Pavla, například v malé Lucerně jich v rámci koncertu na jeho podporu zahrálo hned pětatřicet, raper Jay Diesel a zpěvák Tomáš Ortel nahráli k volbám skladby.

Ortel ze stejnojmenné kapely ji označil jako „malou úvahu nad volbou prezidenta ČR“. Krátký song zveřejnil na Instagramu. „Na rozcestí každý právě ocitnul se, za jejich hříchy v mládí přivíraj se oči. A nad Českou zemí mračna stahujou se, dějiny se asi podle plánu točí…“ zamýšlí se Ortel ve skladbě.

„Ono nějak bylo a taky nějak bude, nač si lámat hlavu, komu hodit hlas. Prozraď, prosím pěkně, můj milý osude, který z rudých kmotrů zlomí zemi vaz,“ zpívá dál. Kromě toho se rocker vyjádřil i k prezidentské kampani. „Zákopy jsou daný a každý na své straně. Lže, pomlouvá, špiní a slovy útočí. Rozděluj a panuj, jak ve starým Římě. Rozhádaný lid se líp ožebračí,“ zní další verš.

Zpěvák Tomáš Ortel nahrál krátký song k volbám

Zpěvák Tomáš Ortel před volbami nahrál krátký song

Tomáš Ortel, jenž před lety se svou kapelou zabodoval v anketě Český slavík, na závěr dodává, že by si lidé rozhodně neměli nechat uniknout právo volby. V prvním kole dorazilo k urnám historicky nejvíce lidí. Padne nyní další rekord?

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram, Facebook

Přečtěte si také