Václav Vydra nám v rozhovoru prozradil,, že tráví veškerý volný čas u koní
25.1.2023
Kategorie: Rozhovory

Václav Vydra: Když nehraju, jsem u koní. Marie Křížová se těší na step

Zpívání v dešti v původní filmové podobě patří dle kritiků do předních řad. Od února ho uvidíme jako muzikál na jevišti divadla Hybernia. Na tiskovce jsme udělali dvojrozhovor s předními herci obsazenými režisérem Oldřichem Křížem. Co nám prozradili Marie Křížová a Václav Vydra?

Maruško, co čekáte od Zpívání v dešti?
Je to nádherný muzikál z krásné doby, opravdu jedinečné dílo oproti jiným muzikálům. Člověk má šanci se vrátit o několik let zpátky, ženy v té době byly jiné, takže to beru jako velmi zajímavou výzvu. A strašně se těším!

Máte radši dobovky?
Na to upřímně nedokážu přesně odpovědět. Já na této profesi miluji, že je tak moc variabilní. Co je pro mě novinkou je step, který hraje v muzikálu velkou roli. Ráda se učím nové věci, navíc je to nádherná disciplína.

Ale taky asi trošku dřina…
To teda je. Měli jsme více než roční intenzivní přípravu s Pavlem Strouhalem a Václavem Muškou, kteří nás na to bezvadně připravili, než jsme vůbec ty stepařské choreografie začali dělat.

Jaké to vlastně je v divadle Hybernia? Přece jen jde o vaše první angažmá.
Je tu nové vedení, celé se to nese v takovém novém hávu a myslím si, že na to jdou moc dobře. Dělá mi to obrovskou radost. Diváci se mají na co těšit, a to nejenom v muzikálu Zpívání v dešti.

Marie Křížová (uprostřed) má první angažmá v Hybernii

Marie Křížová (uprostřed) má první angažmá v Hybernii

Václave, teď přejdeme k vám. Co můžeme čekat od vaší role?
Já do této role v podstatě vstupuju jako záskok. Někteří mí kolegové už své role znají poměrně dlouho, když se tento muzikál uváděl v Liberci. Pro mě to znamená se co nejrychleji naučit texty a tak jako se mezi ně vsunout.

Máte s ní nějaké společné rysy?
To je docela zajímavá otázka. Asi ano, vždycky se něco najde. Herec by se měl umět sžít s jakoukoli rolí, pakliže to je dobrý herec. Tím nechci nějak říct, že to jsem zrovna já, ale jelikož jsem u divadla už prakticky 50 let a hraju téměř denně, tak už jsem těch rolí samozřejmě pár zahrál a tuším, co to obnáší.

Baví vás to pořád po těch letech?
Samozřejmě, jinak bych to nedělal (smích). A tento muzikál mě obzvlášť baví, hodně mě překvapil tím, jak je vtipný, ale přesto to je celé hezky vyvážené.

A co teď mimo zkoušení děláte? Na tiskovku jste si s sebou přivedl své dva pejsky.
No, pakliže nezkouším, tak se hlavně starám o svoje koně. Ale opravdu každý večer hraju, což je tedy něco, čím trávím velkou část svého času. Pokud nehraju v Praze, tak musím popojíždět třeba někam dál, hraju teď kupříkladu ve Vrchlabí. Jeden den v týdnu mi zabere komentování pořadu Prostřeno, který s Janou děláme už asi taky 13 let. Jinou práci teď vlastně nemám, program mám dost nabitý, takže když se nalezne chvilka volna, jsem u koní.

Text: Vanesa Jančová
Foto: Divadlo Hybernia

Mohlo by vás také zajímat