Vojta Drahokoupil
29.2.2020
Kategorie: Divadlo

Ledeckého Hamlet se vrací! O roli se podělí Mišík a Drahokoupil

Světově nejúspěšnější muzikálové zpracování Shakespearova Hamleta se po zastávkách v Japonsku, Americe a Koreji vrací do Prahy, kdy ho od podzimu bude uvádět Divadlo Hybernia. Během nedávného konkurzu do pěveckých rolí si mikrofon předalo přes sto padesát zpěváků. 

O konkurz do obnoveného muzikálu Hamlet byl skutečně obrovský zájem. Ačkoli autor Janek Ledecký nechce prozradit jména hlavní ženské představitelky neboli Ofélii, titulní mužská role má už své představitele oficiální. Hamleta si tak v alternaci zahrají Adam Mišík a Vojta Drahokoupil.

„Chtěl jsem, aby náš Hamlet 2020 měl v sobě určitou křehkost a zranitelnost, která bude v kontrastu s pěveckým záběrem, který Hamlet má. Což je přesně to, co Adam Mišík i Vojta Drahokoupil naplňují. Adam se připravuje na zápas v boxerském ringu a Vojtu jsem poslal do fitka, protože až budou běhat po hradbách Elsinoru, každá žena v publiku musí zalapat po dechu. V závěrečném souboji budeme vycházet z choreografie japonské verze. Je nádherná. Ale také nejnáročnější. Takže tréninky šermu začínají už v březnu,“ dodává o obsazení hlavních rolí Janek.

V roli Gertrudy se budou alternovat Marta Jandová, Ivana Chýlková a Elin Špidlová. Postavy Claudia se ujme Janek Ledecký, Josef Vojtek a Tomáš Novotný. „Elin Špidlová byla první královna tzv. světové verze pod vedením Roberta Johansona. Na „Nevěrnou“ Marty Jandové se těším už teď. A Ivana Chýlková? To je moje srdcovka už od té doby, co jsem ji ještě jako frontman Žentouru potkal na DAMU. A s Pepou Vojtkem jsme u muzikálového Hamleta od jeho prvních kroků. A pro roli výstavního padoucha Claudia jsme zráli víc než dvacet let,“ směje se Janek.

V Hybernii se představí verze, která vznikla ve spolupráci Janka Ledeckého, Martina Kumžáka a amerického režiséra Roberta Johansona. „Divadlo umožní představit českému divákovi monumentální scénu z dílny Šimona Cabana tak, jak byla použita v největších korejských divadlech,“ říká k výpravě Hamleta výkonný producent Michal Mückstein.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Facebook V. Drahokoupila

Mohlo by vás také zajímat