Vojta Drahokoupil se zranil při zkoušce muzikálu Tarzan
13.8.2019
Kategorie: Divadlo

Premiéra muzikálu Tarzan v ohrožení? Vojta Drahokoupil kvůli zkoušce skončil v nemocnici!

Vojta Drahokoupil, jeden z představitelů muzikálového Tarzana, se při zkoušce představení zranil a musel do nemocnice. Odneslo to znovu jeho rameno. Tarzana se ale v Divadle Hybernia vzdát nechce. Produkce tak momentálně řeší, co dál.

Tarzan je dle třiadvacetiletého sympaťáka Vojty Drahokoupila nejnáročnější muzikál, co kdy zkoušel. Dal jsem tomu všechno, ale akrobacie je v něm nesmírně náročná,“ vysvětlil mladý umělec po úrazu. Ten se teď podle lékařů bude muset alespoň tři týdny šetřit.

Premiéru novinky z produkce Divadla Hybernia zpěvákovo zranění prý ale neohrozí. Postava Tarzana má totiž hned tři alternace, s Drahokoupilem se tak střídají David Gránský a Peter Pecha. Ti jsou naštěstí v pořádku a budou zkoušet o to víc. Některé akrobatické prvky muzikálu se navíc upraví, aby se Vojta po rekonvalescenci mohl zase naplno zapojit.

Vojta Drahokoupil se zraněnou rukou

Vojta Drahokoupil se zraněnou rukou

Chystaný muzikál klade na protagonisty skutečně velké nároky. Kromě pěveckých a hereckých partů musí účinkující zvládnout i náročné akrobatické kousky, které diváci znají z představení slavných CirqueduSoleil. „Vznáším se nad jevištěm, kolem mě bude speciální projekce a k tomu ještě musím dokázat kousky na akrobatických šálách. Potřebuji být v kondici, chodím proto hodně do posilovny, upravil jsem i jídelníček,“ přiblížil přípravy držitel Thálie Peter Pecha.

Představení, jehož premiéra je naplánována už na 3. října, bude novou výzvou i pro Josefa Vojtka, který si v muzikálu zahraje Tarzanova opičího otce Kerchaka. „Jde zatím o moji nejtěžší roli v životě, protože poprvé nebudu hrát člověka, ale zvíře,“ svěřil se Vojtek, jenž se rovněž pyšní Thálií za hlavní roli v muzikálu Mefisto, který je také na repertoáru Hybernie.

V dalších rolích se mimo jiné objeví Michaela Gemrotová, Marián Vojtko, Ladislav Korbel, Petra Vojtková, Ivana Korolová, Tomáš Trapl, Eva Burešová či Jaromír Dulava. Všichni představitelé ale nebudou mít zkoušení vůbec jednoduché. Hybernia se totiž za provozu upravuje a diváci se tak mohou těšit na nové pohodlnější sedačky.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál Tarzan

Mohlo by vás také zajímat