adam misik_2018_hl
10.7.2018
Kategorie: Hudba

Zalekl se snad velké kritiky? Adam Mišík už nechce do politiky!

Není to ani týden, co se předseda strany TOP 09 chlubil novou posilou, zpěvákem Adamem Mišíkem. Jednadvacetiletý hudebník ale nakonec z kandidatury odstoupil. Chce se prý věnovat především svým uměleckým projektům. Šušká se však, že nesnesl kritiku, co se na něj ohledně tohoto tématu valila nejen od uživatelů sociálních sítí.

Nedávno jsme vás v našem článku informovali o tom, že se zpěvák Adam Mišík rozhodl vydat politickým směrem. Měl být na 22. pozici pražské kandidátky TOP 09, což potvrdil i samotný předseda strany Jiří Pospíšil. Ten se zřejmě zalekl neúspěchu v hlavních volbách, a tak se pro ty komunální pokusil zlanařit známou tvář. Jenže nadšení lídra strany netrvalo dlouho, blonďatý interpret totiž ze svého rozhodnutí vycouval.

A důvod jeho náhlé změny názoru? „Rozhodl jsem se nekandidovat vzhledem ke svým pracovním závazkům: jak kampaň, tak případná funkce zastupitele by nešly skloubit plnohodnotně,“ okomentoval situaci v Lidových novinách. Každopádně zajímavé je, že ho toto nenapadlo dřív, jistě musel vědět, jak moc má nabitý diář, takže profese zpěváka, herce a ještě k tomu politika nepůjde dohromady. Navíc už měl i dobře rozmyšlené, za co chce ve straně bojovat. Jeho prioritou byla dostupnost bydlení pro mladé.

Nasnadě je tak otázka, zda se nezalekl velké kritiky ze strany veřejnosti. Většina lidí totiž celebrity v politice nemusí, a není se co divit. „Stará dobrá rada „ševče, drž se svého kopyta“… A to nejen v tomhle případě,“ okomentoval například jeden za čtenářů příspěvek na našem Facebooku. Ale to nic není oproti jiným komentářům a ohlasům, co na zpěvákovu kandidaturu přišly. Jeho okolí tvrdí, že to bylo až extrémní a zpěvák to neustál, proto se rozhodl vycouvat. Ať už je to z jakéhokoli důvodu, samotný předseda o jeho rezignaci stále nic neví. „Pokud změnil názor, je mi to líto,“ řekl stručně Pospíšil. Co se ale musí nechat, je to, že na sebe interpret hitů K.O. a Tvoje světy skvěle upozornil, v poslední dobře totiž už o něm není tolik slyšet jako dřív.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Facebook Adama Mišíka

Mohlo by vás také zajímat