Josef Vojtek zkouší muzikál Tarzan
26.5.2019
Kategorie: Divadlo

Po The Voice má usměvavý Vojtek další kšeft. Potká se na něm i s Korbelem

Hudební show The Voice Česko Slovensko už je sice u konce, jeden z jejích koučů Josef Vojtek si ale na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Čeká ho totiž další role v muzikálu, a to dokonce v tom Disneyovském. Na projektu Tarzan se pak potká s jedním ze svých „svěřenců“ novácké soutěže, s Ladislavem Korbelem.

Tarzan ovládne pražské Divadlo Hybernia sice až v říjnu, herci se ale na své role připravují už nyní. A že obsazení bude stát opravdu zato, o tom svědčí populární jména, jako je Vojtěch Drahokoupil, Michaela Gemrotová, Ivana Korolová, Eva Burešová, Tomáš Trapl a právě také Josef Vojtek s Ladislavem Korbelem.

Vojtka s Korbelem jste nedávno mohli vidět v pořadu The Voice, kde divoký rocker dělal Láďovi kouče. Třebaže frontman Kabátu si v soutěži svého kolegu z muzikálů do finálových kol nevybral, na jejich vztahu to nic nemění. A je to jen dobře, asi by pak nebylo zrovna příjemné se setkávat na jednom jevišti.

Právě v muzikálových představeních se ti dva potkávají už hezkou řádku let. „S Pepou se známe skoro deset let, poznali jsme se v muzikálu Hamlet, dále to byly muzikály Casanova, Adam a Eva, Mefisto a Čas růží. Vždy, když mi něco poradil v divadle, bral jsem ho jako autoritu se spoustou zkušeností,“ řekl v našem rozhovoru sympaťák Korbel.

Pokud tedy tyto dva a další talentované umělce chcete vidět pospolu v nějakém novém muzikálovém kousku, není nic jednoduššího, než si zapsat do diářů datum premiéry Tarzana. Ta se bude konat 3. října ve zmíněné Hybernii, a po tomto termínu už bude novinkové představení pravidelně na programu divadla.

Část obsazení muzikálu Tarzan

Část obsazení připravovaného muzikálu Tarzan

Že se bude nač těšit, slibuje režisér Libor Vaculík. „Můj Tarzan bude určitě krásný. Věřím tomu, mám k dispozici výborný tým spolupracovníků, ať už je to Roman Šolc s kostýmy nebo Petr Hloušek, který je autor scény a projekcí. Máme i exkluzivní obsazení, tak nic nebrání tomu, abychom udělali hezké představení. To bude hodně náročné – celé dvě hodiny se promítají projekce. Výjimečné je také to, že muzikál se bude uvádět s živým orchestrem, což je v Praze ne příliš časté,“ uvedl Vaculík, který je podepsaný například pod nastudováním nádherného muzikálu Romeo a Julie.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Hybernia

Mohlo by vás také zajímat