Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia
27.9.2019
Kategorie: Divadlo

Premiéra Tarzana už je za dveřmi. Bude to nejnákladnější muzikál Hybernie

Slavnostní premiéra muzikálu Tarzan se kvapem blíží. Dle tvůrců diváky čeká velká podívaná, producent pak prozradil, že se jedná o zatím nejnákladnějším muzikálovou inscenaci Divadla Hybernia. Jak se první tanečně akrobatický muzikál u nás povedl, uvidíme už začátkem října.

Tarzan představí multimediální show s celkem 250 zbrusu novými kostýmy a náročnou výpravou. Vedle opičích převleků diváci uvidí i kostýmy masožravých květin. „Kostýmy byly velmi náročné na výrobu. Herci se v nich musí dobře cítit a zároveň dobře pohybovat,“ vysvětlil autor kostýmů Roman Šolc, držitel Thálie a jeden z nejvyhledávanějších kostýmních divadelních výtvarníků.

Jen na výrobu opičích kostýmů, kterých bude 45, padlo 450 metrů lycry dovezené z Itálie. Představitelé Tarzana budou mít speciální paruku z lidských vlasů upravených do dredů a v ní bude umístěná vysílačka a mikrofon, aby se mohli bez problémů pohybovat. Jane diváci uvidí celkem v pěti kostýmech – mimo jiné jako romantickou krásku i v expedičním safari oblečku.

Kostýmovaní přitom budou nejen herci, zpěváci, tanečníci, ale také akrobati. V představení se objeví profesionálové se zkušenostmi ze CirqueduSoleil, Losers či Cirk La Putyka. „V různých muzikálech se již objevily různé akrobatické prvky. Nikdy však v takovém rozsahu a provedení. Tarzan je tak doslova skutečně prvním tanečně akrobatickým muzikálem v Česku,“ upozornila choreografka Ivana Hannichová.

Muzikál Tarzan kostýmy

Peter Pecha, Petra Vojtková a Tomáš Smička

Náročný byl i casting hlavních představitelů. Výběr herců musí odpovídat přesně popsaným charakteristikám, a sice věku, typu a pěveckým rozsahům. Vše podléhá kontrole společnosti WaltDisney, výkonného producenta Michala Mücksteina a režii Libora Vaculíka. V titulní roli se objeví David Gránský v alternaci s Peterem Pechou, Vojtou Drahokoupilem a Robertem Urbanem, hlavní ženskou postavu ztvární Petra Vojtková a Ivana Korolová.

Tarzan je nejzpracovávanější filmovou postavou a jeden z nejslavnějších světových muzikálů. Obrovský úspěch zaznamenal na Broadwayi v New Yorku, dlouhou dobu byl vyprodán v Anglii, Německu, Nizozemsku či Švédsku. Jak bude vypadat u nás, se dozvíme už ve čtvrtek 3. října, kdy se koná jeho premiéra.

Text: Redakce
Foto: archiv

Mohlo by vás také zajímat