Petr Batěk a Radek Zelinka
26.3.2019
Kategorie: Celebrity

Petr Batěk vydal třetí knihu básní. Výtěžek půjde na handicapovaného florbalistu

Petr Batěk rozhodně nelení. Vydal v pořadí již svou třetí sbírku básní, kterou pojmenoval Mezi svými rýmy. Pokřtili mu ji známí umělci, jako je Ladislav Župač či Roman Štabrňák. Výtěžek z ní poputuje na napadeného sportovce Radka Zelinku.

Šestačtyřicetiletý Petr Batěk není jen hercem, ale také hudebníkem, moderátorem a nějaký ten pátek i básníkem. Po sbírkách veršů Ona má křídla a Výkřik motýla poslal do světa Mezi svými rýmy. „Ta knížka je úplně jiná, doslova svítí. Je bílá s černobílými ilustracemi od skvělé výtvarnice černobílých obrazů ‘jedním tahem’ Michaely Žemličkové, jejíž obraz T. G. Masaryka mj. nyní visí v Českém domě v USA a díla od ní má řada osobností. Jsou to nádherné, křehké kresby, které se skvěle propojují s mými básničkami. Mám z toho velkou radost, zvláště proto, že se povedlo dát dohromady publikaci, která má ještě charitativní rozměr,” prozradil Batěk.

Tím Petr narážel na to, že část výtěžku z prodeje sbírky poputuje na mladého handicapovaného florbalistu z Kadaně Radka Zelinku. Ten se stal loni v Plzni obětí brutálního napadení agresivních útočníků z Ukrajiny. Jeden z nich ho třikrát bodl zákeřně zezadu do boku. Nadějný sportovec pak několik dní bojoval na ARO o život. Boj vyhrál, ale s trvalými následky, přišel o část nohy. S osudem se však díky obrovské podpoře svého okolí pere statečně. Před nedávnem byl propuštěn z nemocnice a pokouší se zapojit do běžného života.

Petr Batěk - Mezi svými rýmy

Petr Batěk – Mezi svými rýmy

Své třetí básnické dítě Petr Batěk jako správný romantik pokřtil na první jarní den, a to v Národní kavárně v Praze, kam dorazilo několik známých osobností. Rolí kmotrů se ujali herci Kristýna Janáčková, Ladislav Frej, Ladislav Županič, Roman Štabrňák či režiséři Tomáš Magnusek s Patrikem Ulrichem. Na akci nechyběl dokonce ani hudebník a saxofonista Felix Slováček. Kniha se nepolévala, jak je to obvyklé, nýbrž se křtila nastříhanými papírky s jednotlivými verši.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jaroslav Hauer

Přečtěte si také

Štítky: