Protheus z Dymytry vzpomíná na první koncert.
25.3.2019
Kategorie: Hudba

Protheus vzpomíná na první koncert: Chrochtal jsem jako ucpanej záchod

Jan „Protheus“ Macků momentálně objíždí se svou kapelou Dymytry jarní turné, na kterém vídá tisíce fanoušků. Víte však, jak vypadaly jeho hudební začátky? Frontman úspěšné skupiny se pochlubil fotografiemi z prvního koncertu, který kdy odehrál. Skoro bychom jej ani nepoznali.

Ke kapele Dymytry se připojil dva roky po jejím založení, tedy v roce 2005. Působení v populární metalové skupině, která nedávno představila zbrusu nový klip a masky, ale není jeho první zkušeností. Zpěvák Protheus se hudebně angažoval už odmala, vůbec první koncert v životě pak odehrál s grindovým bandem Diphteria.

A právě na tento moment nyní náš oblíbenec zavzpomínal, když sdílel na sociální síti fotografie ze zmíněného vystoupení. Je až neuvěřitelné, jak se od té doby změnil. Při své „premiéře“ měl totiž dlouhé kudrnaté vlasy a těžko popsatelný outfit doplněný o školácké bačkůrky.

Zpěvák Jan Macků na svém prvním koncertě vystoupil v bačkůrkách

Zpěvák Jan Macků na svém prvním koncertě vystoupil v bačkůrkách

Při uklízení stařičkýho kompu jsem objevil tuhle pecku – fotky z mýho prvního koncertu před lidma (asi 3) za mikrofonem. Poprvé jsem si zkusil zpívat, nebo spíš chrochtat jako ucpanej záchod. Joooo, to byly časy, to jsme ještě museli posílat pro pivo starší brášky. Ale ty moje grindový bačkůrky, po těch se mi stejská dodnes,“ pobavil nejednoho příznivce.

Pokud byste si na Protheuse a spol. chtěli vyrazit, nejbližší možnost budete mít 29. března, kdy kapelu čeká show v Kutné Hoře. V rámci již zmíněného jarního turné se představí třeba také v Kladně, Prostějově či Mladé Boleslavi. Pražští fanoušci si ji užijí na očekávaném Majálesu, jenž je na programu koncem dubna.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook/Petr Chán

Přečtěte si také