Dymytry vyprodali Fórum Karlín
21.12.2018
Kategorie: Hudba, Reportáže

Výjimečná show i dvě zlaté desky. Dymytry vyprodali Forum Karlín

Páni, to byla jízda! Kapela Dymytry ve středu navázala na první pražský megakoncert Monstrum a přivedla do varu celé vyprodané karlínské Forum. Fanoušci se kromě starších a novějších hitů dočkali také vystoupení německých borců Hämatom či předání dvou zlatých desek.

Když kluci z kapely Dymytry v červnu oznámili, že se chystají pro věrné fanoušky připravit další megakoncert, který bude navazovat na březnovou show spojenou s oslavou patnácti let od svého založení, udělali radost všem milovníkům tvrdé muziky. Zároveň vzbudili v příznivcích velká očekávání, zda dokáží trumfnout první vystoupení. Ano, tušíte správně. Dokázali.

Že se něco v úterní večer bude ve Foru Karlín dít, bylo jasné už minimálně hodinu před šestou hodinou večerní. Před branami se vytvořily obrovské fronty, kdo si dal načas, musel se smířit klidně i s hodinovým čekáním, než se do centra dění vůbec dostane. Všichni, co vyčkali, ale nemuseli litovat.

Obrovský prostor, do nějž se vměstnalo více než čtyři tisíce dobře naladěných posluchačů, nejprve rozburáceli němečtí borci z kapely Hämatom, kteří se dočkali velké podpory všech přítomných. Není divu, dnes již známá skupina, jež si Dymytry mimo jiné pozvala na podzimní turné po své zemi, se opět prezentovala skvělou tvorbou i celkově propracovanou show. Během ní nechyběla na pódiu zábavní pyrotechnika či odvážný bubeník, který si střihl sólo přímo na rukou diváků. První části programu zkrátka vůbec nic nechybělo.

Kapela Hämatom si získala srdce českého publika.

Kapela Hämatom si získala srdce českého publika.

A následný koncert Dymytry? To byl jeden velký zážitek. Tedy až tak od čtvrté písničky, ty předešlé postihl menší problém se zvukem. Poté už ale „zamaskovaná“ ocelová parta ukázala, proč má tak velkou fanouškovskou základnu. Vyprodaným sálem se nesly starší hity, jako jsou Benzín, Harpyje a Strážná Věž, skvěle zafungovala také nejnovější pecka Pot a Krev, při níž mnozí návštěvníci ukázali svůj hlasový rozsah. Chybět nemohl ani singl Behind The Mask, který byl vůbec poprvé odprezentován společně s předskokany.

Ve Fóru Karlín byla skvělá atmosféra.

Ve Fóru Karlín byla skvělá atmosféra.

Protheus a spol. si opět dali záležet také na vizualizaci a světelných efektech. Stejně jako v Holešovicích ani v Karlíně navíc nechyběl krátký dokument, který mapoval prozatímní cestu oblíbeného bandu. A celé vystoupení mělo ještě jeden velký moment. Na stage si našel cestu moderátor Tomáš Kraus, aby skupině předal dvě zlaté desky za alba Reser a nejnovější počin Agronaut. Dymytry tak definitivně potvrdili, že na české hudební scéně mají pevné místo.

Akce Monstrum II se prostě povedla. Dymytry uzavřou trojici letošních halových koncertů už dnes v Ostravě. Moravané a Slezané, pokud stále nemáte lístky, neváhejte a vyrazte do Trojhalí Karolína. Bude to stát za to.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebookový profil kapely Dymytry / Milan Manojlovič

Mohlo by vás také zajímat

Štítky:,