Protheus a Dymytry vydávají skladbu Pravda a Lež
11.3.2019
Kategorie: Hudba

Jiný styl, příběh i nové masky. Dymytry vydávají klip k songu Pravda a lež

No konečně! Metalová kapela Dymytry o sobě dala poprvé v letošním roce pořádně vědět. A je potřeba říct, že čekání se vyplatilo. Vydala totiž novou skladbu Pravda a lež, ve které zároveň přichystala fanouškům obří překvapení v podobě nových masek.

Pamatujete na dvojitý megakoncert Monstrum II z konce loňského roku? Kapela Dymytry tehdy vyprodala pražské Forum Karlín, kde mimochodem předvedla fantastickou show a obdržela dvě zlaté desky, a slušně zaplnila ostravské Trojhalí Karolína. Byla to bouře, neskutečný zážitek. Mnozí z přítomných se okamžitě začali těšit na sérii dalších vystoupení. Ta vypukne už za pár dní v Táboře, kde se rozjede jarní turné.

A příznivci stále populárnější kapely, jež oslavila již patnáctileté působení na naší hudební scéně, nyní dostali další důvod, proč na blížící se koncerty zajít. Protheus a spol. vypustili do světa novou skladbu s názvem Pravda a lež, která je úplně jiná než předešlé počiny. Skupina zároveň doprovodila novinku zajímavým videoklipem, v němž si zahrál sám kytarista Jiří „Dymo“ Urban. A to zcela bez masky! Zkrátka pozvánka ve velkém stylu.

Příběh i samotná skladba ale nejsou jedinou zajímavostí. Dymytry v klipu představili zbrusu nové masky, s nimiž vyjedou na již zmíněné Tour. „Naším hlavním cílem je bavit fanoušky i sebe. Vždycky jsme chtěli posouvat laťku naší show výš a výš. S Jakubem jsme vytvořili nové masky, ze kterých máme fakt neskutečnou radost. Je to nářez,“ řekl již zmíněný Dymo pro server iDnes.cz.

A má pravdu, nářez to opravdu je. My sami už se nemůžeme dočkat, až zase na (nově) zamaskované chlapíky vyrazíme. Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete kupovat už nyní v předprodejní síti Ticketstream.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Youtube.com

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: