UDG
10.10.2018
Kategorie: Hudba

Kapela UDG chystá jarní turné. Oslaví jím 20 let na scéně

Nepoužitelní polobozi, což v překladu znamená zkratka kapely UDG, se rozhodli kulaté výročí svého vzniku oslavit s fanoušky a nadělit jim hned několik dárků. Oslavy budou probíhat celý rok. Začnou na jaře příštího roku, a to ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice.

Kapela UDG má na svém kontě pět alb, to poslední s názvem Emotikon vyšlo před dvěma lety. Do širšího povědomí posluchačů se oblíbená formace dostala písničkou Hvězdář, která má na YouTube téměř devět milionů zhlédnutí. V současné době patří mezi stálice na české hudební scéně.

Nutno podotknout, že UDG je kapela v pravém slova smyslu. Vznikla na ústeckém gymnáziu a do dnešní doby hraje v takřka nezměněné sestavě. To se v době kapelních rozpadů či radikálních personálních obměn zdá skoro neuvěřitelné. I díky této soudržnosti neztrácí skupina energii a elán, neustále rozšiřuje svou fanouškovskou základnu a řadu let nechybí na většině významných letních akcích.

V rámci oslav neuvěřitelných dvaceti let na scéně kapela chystá speciální narozeninovou koncertní show napříč celou republikou. V celkem šestnácti městech čekají fanoušky prověřené pecky jako Kurtizána, Hvězdář nebo Buď a nebe, ale i zbrusu nové písně. Předprodej vstupenek byl již zahájen.

Těšit se můžete ale i na nekoncertní dárky. První z nich bude akustické CD a DVD, které UDG natočili ve spolupráci s TV Óčko. Během léta vznikne i festivalové live CD a do konce příštího roku by mělo být dokončeno i nové řadové album. Pomyslné zakončení oslav pak vyvrcholí na jaře roku 2020 křtem alba ve Fóru Karlín.

20 let tour UDG

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Facebook UDG

Přečtěte si také

Štítky: