Ondřej Sokol režíruje thriller Misery: Hrají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek
22.3.2018
Kategorie: Divadlo

Adamovská a Štěpánek pod taktovkou Sokola: premiéra thrilleru Misery se blíží

V divadelní adaptaci světového bestselleru mistra hororu Stephena Kinga se poprvé na prknech Studia DVA objeví Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Česká premiéra hry Misery, kterou režíruje Ondřej Sokol, naplánována na 29. března 2018.

Populární herečka Zlata Adamovská se v Misery představí v mimořádné a naprosto nečekané roli oddané fanynky Annie Wilkesové. Hlavní hrdinka hry je pro ni zajímavou studií ženy žijící ve svém iluzorním světě. „Setkání s realitou ji „vykloubí“ do takové míry, že se začne díky svému psychickému stavu chovat neadekvátně, slušně řečeno. Obrázek o ní ať si udělá divák sám,“ říká Adamovská a dodává, že se podle ní jedná o skvělou hereckou příležitost a šanci poznat dosud nepoznané.

Roli spisovatele Paula Sheldona, jehož knihy Annie miluje tak nesmírnou láskou, že je pro ni schopná i zabít, si zahraje životní partner Adamovské Petr Štěpánek. „Je to neobvyklé setkání za neobvyklých okolností s neobvyklou bytostí. To, co spolu prožijí ti dva na pár metrech čtverečních, je až neuvěřitelné. Thriller, jak má být,“ láká na hru oblíbený herec.

Misery_2

Za nejcennější na společném zkoušení režisér Ondřej Sokol pokládá to, že oba herci jsou ve své pozici a fázi kariéry pořád ještě schopni chtít si vyzkoušet něco úplně nového, vyjádřit se na jevišti jinak. „Pro mě to byl jeden z důvodů, proč jsem nabídku rád přijal. Chci vidět Zlatu v roli, ve které jsem ji nikdy neviděl. Těším se, že mohu být u toho, kdy se divákům otevře herecky v jiné roli, než na jakou jsou u ní zvyklí. Každý očekává, že Zlata bude výtečná. Rád bych, aby byla taková jako očekává málokdo. Nebojí se být na scéně ošklivá či zlá,“ doplňuje.

Dokonalou kombinaci temného humoru a dechberoucího napětí předvedou nejen dvojice Adamovská Štěpánek, ale také Petr Pěknic v alternaci s Petrem Meisselem. V prodeji jsou termíny až do června.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Václav Beran

Přečtěte si také