VeronikaStyblova_hl1
21.3.2018
Kategorie: Rozhovory

Veronika Stýblová: Na Veroně jsem vyrostla

Jméno Veroniky Stýblové dosud znali především milovníci muzikálů, to se ale brzy změní. Talentovaná třiadvacetiletá blondýnka se totiž stala novou zpěvačkou taneční skupiny Verona.  Poznejte ji blíže prostřednictvím našeho rozhovoru.

Jste novou zpěvačkou kapely Verona. Jak jste se k účinkování v této populární formaci dostala?
Celé to byla jedna velká náhoda a já jsem šťastná, že se to stalo právě mně. Jednoho večera jsem seděla doma a zavolala mi moje bývalá profesorka zpěvu Jana Balašová, která mi oznámila, že Peter Fider hledá do skupiny Verona novou zpěvačku a zda bych o tuto spolupráci měl zájem. Tak jsem se s Petrem setkala a bylo jasno.

Setkala jste se s dnes již bývalou členkou Markétou?
Ano, s Markétou jsme se setkaly a je opravdu moc prima. Bylo ale na ní vidět, že už se lépe cítí jako maminka, která se chce naplno věnovat své rodině.

Aktuální ohlasy na „novou Veronu“ jsou rozporuplné, ostatně jako téměř na všechno. Vždy se najdou nějací rýpalové. Jak ale kritiku snášíte vy? Čtete si komentáře na sociálních sítích?
Na začátku jsem si nejen já, ale i Petr komentáře četla. Myslím, že pokud bych nedokázala přijmout negativní kritiku a hroutila se z toho, tak bych tuto práci určitě dělat nemohla (smích). Myslím, že každý z nás nějakou tu nepříjemnou kritiku zažil a co si budeme povídat, nikdy se člověk nezavděčí všem. Jak se říká sto lidí, sto chutí.

První singl Verony v nové sestavě je v angličtině. Plánujete v budoucnu i české songy?
Určitě plánujeme další singly i v češtině. Dokonce hned druhý bude v češtině a my se na něj moc těšíme.

Skupina zpívá především styl, který se hodí do klubů a diskoték. Co vy a takový druh zábavy?
Máte pravdu, že Verona začínala hlavně v klubech a na diskotékách. Já osobně na Veroně vyrostla a na diskotékách jsem byla pečená vařená. Nicméně Verona za posledních šestnáct let velice vyspěla nejen co se týká looku, ale i soundu. Celkový koncept zvuku je vyspělý a určený pro jiný okruh, než jsou diskotéky. Hodně koncertů máme hlavně na slavnostech měst, festivalech, VIP akcích.

Kam si dnes chodíte dobít baterky, když máte volno?
Nejvíce času trávím doma se svým partnerem a pejsky. Samozřejmě nepohrdnu nějakým výletem, večeří nebo setkáním se svou rodinou a přáteli. To je ten nejlepší relax.

Času ale zrovna teď asi moc nemáte, prý připravujete turné. Na co se mohou fanoušci těšit? A co deska, taky je na obzoru?
Na podzim roku 2018 a jaro 2019 plánujeme tzv. klubové tour, vystoupíme třeba v Lucerna music baru. Fanoušci se mohou těšit na zbrusu novou Veronu, nové singly, nový look a zkrátka novou show. Album prozatím neplánujeme, ale uvidíme, třeba za pár let.

Kromě Verony také účinkujete v muzikálech …
Ano, hostovala jsem v několika divadlech. Začínala jsem v Divadle na Vinohradech, poté jsem účinkovala v divadlech Broadway, Hybernia a GoJa Music Hall. Pro mě je nejbližší Divadlo Broadway, kde jsem dostala svou první velkou roli v muzikálu Mýdlový princ v režii Radka Balaše, který je složen z hitů Václava Neckáře. Byla to pro mě obrovská škola a je to dodnes má srdcová záležitost.

Baví vás víc muzikál nebo zpívání s kapelou?
Baví mě obojí. V divadle mohu být vždy někdo jiný, ale ve skupině jsem vždy sama za sebe.

Kdy se ve vás vůbec začala probouzet touha k umění?
Tíhla jsem k tomu už od malička. Naplno jsem se ale hudbě začala věnovat až v roce 2010, kdy jsem odešla do Prahy na konzervatoř, kde jsem studovala populární zpěv. Dodnes nevím, po kom jsem své pěvecké schopnosti podělila. Jediný, kdo se v mé rodině trošičku věnuje hudbě, je dědeček, který hraje na harmoniku.

Jako Sára v muzikálu Ples upírů

Jako Sára v muzikálu Ples upírů

Nemůžu se vás nezeptat na vaše účinkování v SuperStar, jejíž další ročník právě teď běží. Jak na toto období zpětně vzpomínáte?
Superstar pro mě byla obrovská zkušenost a musím říci, že mi v mých začátcích opravdu pomohla.

Přihlásila byste se do soutěže znova?
Myslím, že jednou to stačilo (smích).

Od té doby jste se i hodně změnila, co se vizáže týče. Co vás k tomu vedlo, že jste tak radikálně zhubla?
Pro mě jako pro zpěvačku je důležité nějak vypadat, a to byl asi ten hnací motor, proč jsem se rozhodla s tím něco udělat. Trvalo to asi rok a půl a dnes jsem vážně ráda, že jsem do toho šla. Cítím se vážně dobře

Jak se vám to vůbec povedlo? A jak si svou postavu nyní udržujete?
Držela jsem metodu Metabolic Balance, což je na úpravu metabolismu. Dnes občas cvičím, i když ne tak často, jak bych chtěla, protože na to není moc čas. Hlavně se ale nepřecpávám a hodně piju čistou vodu. Nepiju skoro žádný alkohol a když už tak opravdu maličko.

Veronika se svým přítelem

Veronika se svým přítelem

Jste atraktivní blondýnka, nápadníci z řad fanoušků se jistě pohrnou. Vy ale asi pro ně nemáte dobrou zprávu, že?
Velice děkuji za milý kompliment. Pro fanoušky milou zprávu opravdu nemám. Již pět let mám krásný vztah, který tento rok zpečetíme společným slovem ANO.

Nemusí se bát příznivci Verony, že i vás budou čekat v blízké době tzn. „milé povinnosti“?
Mohu fanoušky bezpečně ubezpečit, že ratolesti v nejbližší době neplánuji. Za pár let ale zajisté přijde řada i na mě, ale je to výhledově celkem ještě daleko. Prozatím si budu užívat své novorozené neteřinky.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv Veroniky Stýblové

Přečtěte si také