Matte mania_recenze_hl
31.10.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Otestovali jsme pro vás: nové rtěnky Dermacol Matte Mania

Snad každá druhá milovnice líčení si oblíbila revoluční dvoufázové rtěnky od společnosti Dermacol, které vydrží na rtech dlouhých šestnáct hodin. Nyní kosmetická značka přichází s další rtěnkovou novinkou. Ta potěší především ty dámy, které preferují matné rty. Pojďme se mrknout, jak se Dermacol Matte Mania povedla.

Na první pohled u matné rtěnky Dermacol Matte Mania zaujme atraktivní provedení, aplikátor, který je běžný většinou u lesků, a také její příjemná vůně. Prodává se rovnou v patnácti krásných odstínech, mezi kterými si vybere opravdu každá z nás. Nabízí totiž jak „nude“ barvy pro běžné nošení, tak i ty výraznější, které se hodí třeba pro zkrášlení se na nějakou společenskou akci. Dokonce nechybí ani i hodně tmavé až modrozelené rtěnky pro ty extravagantnější z nás.

Dermacol_Matte_Mania

Dermacol Matte Mania zaujmou atraktivním balením

Nám do redakce Dermacol zaslal odstín č. 16 neboli příjemnou světle růžovou barvu a odstín č. 55, který představuje výraznou červenou. Oba vypadají hezky nejen v balení, ale také na samotných rtech. Klasická růžová jistě najde uplatnění na běžné denní nošení, výraznější červenou zase rády využijeme třeba na nějaký ten večírek. Rtěnka se snadno nanáší, je příjemná a navíc ani nevysušuje rty.

Ukázka odstínů č. 16 a 55

Ukázka odstínů č. 16 a 55

Trošičku horší je to ale s výdrží, i když ta se liší odstín od odstínu. Výrobci slibují devět hodin, ale doba je výrazně kratší. Pokud jste si říkaly, že byste se touto matnou novinkou nalíčily na celý svůj pracovní full-time den s tím, že ji můžete nechat doma, tak to určitě ne. Rtěnku musíte mít neustále při sobě, abyste si ji mohla průběžně domalovávat. Především růžový odstín dlouho nevydrží a po dvou hodinách se začne trošku drolit. Prostě klasická rtěnka. To červená, která je i více pigmentovaná, vydrží na ústech v podobě, v jaké jste ji nanesly, mnohem déle. Myslíme, že ty čtyři hodiny jsou slušná doba, jenže jak začnete jíst, začne se bohužel rozmazávat.

Ukázka aplikátoru u odstínu č. 16

Ukázka aplikátoru u odstínu č. 16

Když se to tak vezme, na kratší výdrž jsme byly doposud celkem zvyklé od různých známých značek. Jenže co jsme zhýčkané bezchybnými 16H Lip Colourkami, i u těchto matných rtěnek bychom byly nadšené za tak skvělý „držák“. Přesto je obyčejnou odličovací vodou jen těžko dáte pryč.


Naším skvělým tipem pro odlíčení je voděodolný Waterproof make-up remover, který má ve své nabídce taktéž Dermacol. Tento produkt smyje i jinak téměř nesmazatelnou barvu zmiňované „šestnáctihodinovky“. Možná vám nemusí přijít příjemné, že je mastnější, nicméně svůj úkol splňuje na jedničku!

 

I přes mírné výtky si nás tahle Dermacol novinka celkem získala a rádi si ji necháme ve své kosmetické taštičce. Už pro ty hezké odstíny…

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat