Divoký rocker Pepa Vojtek ďábelsky zahrál a vyhrál
26.3.2017
Kategorie: Divadlo

Divoký rocker Josef Vojtek ďábelsky zahrál a vyhrál

Populární frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek získal cenu Thálie! V kategorii „Muzikál, opereta muži“ byl nominován za titulní dvojroli Mefista/Fausta ve stejnojmenném muzikálu Mefisto, který se od listopadu 2016 hraje na prknech Divadla Hybernia.

Rocker a muzikálový zpěvák v jedné osobě tak porazil své kolegy Vojtěcha Dyka a Romana Tomeše. „Strašně si ocenění vážím, mj. proto, že bych se sem do Národního divadla s kapelou asi nikdy nedostal,“ řekl s humorem čerstvý držitel Ceny Thálie Josef Vojtek.

Nervozitou ale o slavnostní večer netrpěl. „Před vyhlášením jsem byl úplně v klidu, jen se o mě pokoušela nějaká viróza, takže jsem i zrušil jedno představení. Ocenění za hudbu s Kabáty nebo muzikál je pocitově stejné, oba žánry mají k sobě hodně blízko, jen při ocenění tu dnes za mnou nestojí kapela, a to já jsem přitom zvyklý být pořád v nějakém kolektivu. Mefisto je samo o sobě velmi zvláštní představení tím, že vidina dlouhého života nebo nesmrtelnosti se objeví v myšlence každého člověka. I to je jeden z důvodů, proč je divákům muzikál obsahově blízký. Mám radost, že v naší kategorii vyhrál původní český muzikál,“ řekl hned po převzetí ceny.

Cenu si vyměnil s mladou herečkou

Zajímavostí bylo, že každý oceněný dostal cenu v jiné barvě. Josef Vojtek obdržel červenou a hned na pódiu vyhlásil, že by jí rád vyměnil za zelenou, která se mu více hodí do interiéru. Velice ochotně se přihlásila Veronika Lazorčáková, vítězka v kategorii činoherečka do 33 let, a cenu si vyměnili.

Vojtek s herečkou Lazorčákovou

Pepa Vojtek a výměna ceny s činoherní kolegyní

Scénárista a režisér muzikálu Zdeněk Zelenka dokonce psal roli Mefista Vojtkovi přímo na tělo. Dialogy tvořil tak, aby se mu dobře říkaly, představoval si jeho hlas, jak je interpretuje. A zpěvák do nich skutečně vklouzl jako do vlastních bot. A díky této dokonalé souhře mu připravuje Zelenka napsat další roli přímo na míru. Měl by to být Al Capone, kvůli němuž rocker přislíbil oholit si bradku a být plešatý. Samozřejmě jenom jako, na své kadeře nedá Pepa Vojtek dopustit.

Přečtěte si také: naše recenze na muzikál Mefisto

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Muzikál Mefisto

Přečtěte si také