Letní kino u Vltavy nabídne Oscarem ověnčený film Velká nádhera
19.7.2014
Kategorie: Film

Letní kino u Vltavy nabídne Oscarem ověnčený film Velká nádhera

Aperol Spritz kino u Vltavy nabídne jeden z pomyslných vrcholů letošní sezóny, promítání oscarového snímku Velká nádhera. Film, který v českých kinech ještě stále plní sály, uvidí návštěvníci Žlutých lázní pod širým nebem a zadarmo.

Letní kino u Vltavy se těší neutuchajícímu zájmu Pražanů. Během pěti úterních večerů přilákalo do Žlutých lázní téměř 15 000 diváků. Poslední tři projekce nabídnou kromě snímku Velká nádhera i filmy Ginger a Fred a Nástrahy velkoměsta. „Jsme potěšeni tak velkým zájmem veřejnosti. Návštěvnost překonává všechna naše očekávání. Rádi bychom poděkovali všem návštěvníkům Aperol Spritz kina za přízeň a pozvali je na zbývající tři projekce,“ říká Lenka Vyžďurová z organizačního týmu Aperol Spritz kina u Vltavy.

Nejnovější film Paola Sorrentina Velká nádhera z roku 2013 se může po právu pyšnit Oscarem pro nejlepší zahraniční snímek loňského roku. Na Sorrentinův snímek Velká nádhera stylově naváže tematicky spřízněný Felliniho film Ginger a Fred. Oproti původnímu záměru nebude tento mistrovský opus o stárnutí a povrchnosti moderního světa poslední projekcí letošního ročníku. Promítání klasické komedie Nástrahy velkoměsta bylo pro nepřízeň počasí přesunuto na 5. srpna.

Letní kino ve Žlutých lázních promítá vždy v úterý až do 5. srpna. Projekce začínají po setmění, ale návštěvníci jsou vítáni již v podvečerních hodinách. Snímky jsou promítány v originálním znění s českými titulky. Vstup do letního kina je zdarma.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také