Nenechte si ubližovat: Eva Decastelo provede festivalem na podporu boje proti domácímu násilí

Nenechte si ubližovat: Eva Decastelo provede festivalem na podporu boje proti domácímu násilí

Do sobotního festivalu Nenechte si ubližovat proti domácímu násilí zbývá jen několik dnů. Akce se zúčastní duo Mateřská.com, které se proslavilo skladbou Laktační psychóza, a také známý pražský DJ Robot. K nim se přidá spisovatel Mark Dzirasa a další osobnosti. Festival přináší sdružení Krav Maga Global CZ za podpory společnosti AVON. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc obětem domácího násilí.

Kurz sebeobrany pro ženy, workshopy a besedy, jóga, pilates, zumba a djs na večerní party. To vše najdete na jednom místě již 2. srpna 2014 ve 12:00 hod. v pražských Žlutých lázních, kde proběhne první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Ten je určen všem ženám bez rozdílu věku – těm, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, i těm, které si touto zkušeností prošly. Odpolednem provede známá moderátorka Eva Decastelo.

Do Žlutých lázní se po necelých dvou měsících od konání AVON Pochodu proti rakovině prsu vrátí bohatý program určený ženám. „Toto léto se Žluté lázně poprvé obarví namodro. Ráda bych všem ženám vzkázala, aby se neostýchaly a užily si odpoledne plné pohybu, tance, ale také inspirace,” prohlásila generální ředitelka kosmetické společnosti Andreea Moldovan.

Jakub Otipka, ředitel a hlavní trenér ze sdružení Krav Maga Global CZ, k tomu dodal: „Řešení problémů, jako jsou domácí nebo sexuální násilí, často nenajdeme na úrovni, kde se projevují, ale je potřeba jít hlouběji. Příčinami toho, proč ženy zůstávají v násilných vztazích, mohou být vztahy v původní rodině, nízké sebevědomí a další. Proto je letní odpoledne ve Žlutých lázních věnované posílení ženy, osobnímu i fyzickému rozvoji. Můžete si zacvičit i jógu, pilates nebo zumbu a nechat se inspirovat předními českými kouči a autory zajímavých knih týkajících se osobního rozvoje. Mezitím si můžete odpočinout na louce nebo na pláži, případně se osvěžit v jednom z přilehlých barů.“

Bohatý program

Program zahrnuje kurz sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v prostorách, jako jsou parky a veřejná prostranství. Časopis Osobní rozvoj připravil besedu se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou a zpěvačkou Magdou Malou. Nezisková organizace proFem na svých workshopech rozebere téma kyberšikany a problematiku výběru partnera. Návštěvnice se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, líčení od profesionálních vizážistů a na večerní party, během které zahrají čeští djs: DJ Robot a DJ Dave. Pro děti je zajištěn program v dětském koutku, včetně hlídání.

Vstupné je dobrovolné, minimálně však 100 korun. Výtěžek poputuje na veřejnou sbírku AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí. Vstupné se platí při vstupu do Žlutých lázní.

 

Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou pěti krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

 

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také