Aperol Spritz kino u Vltavy: největší hity italské kinematografie pod širým nebem
8.6.2014
Kategorie: Film

Aperol Spritz kino u Vltavy: největší hity italské kinematografie pod širým nebem

V úterý 10. června otevírá ve Žlutých lázních v pražském Podolí Aperol Spritz kino u Vltavy. Po osm úterních večerů bude na travnaté pláži u řeky promítat klasické snímky italské kinematografie. Filmová přehlídka začne slavným oscarovým filmem Prázdniny v Římě z roku 1953.

Letní kino nabídne kombinaci slavných klasických i současných snímků. Diváci se dočkají romantické komedie s Audrey Hepburn a Gregory Peckem Prázdniny v Římě či komediálního válečného dramatu Roberta Benigniho Život je krásný (1997). Nabídku klasické kinematografie doplní Felliniho Ginger a Fred s Marcello Mastroiannim (1986) nebo Nástrahy velkoměsta (1984).

Současná italská produkce bude zastoupena politickou komedií Ať žije svoboda, romantickým dramatem režiséra Giuseppe Tornatoreho Nejvyšší nabídka i Oscarem oceněným filmem Velká nádhera.

Aperol Spritz kino u Vltavy přilákalo v loňském roce do Žlutých lázní tisíce diváků a stalo se tak nejnavštěvovanějším pražským letním kinem. I letos nabídne kromě jedinečného programu též nezaměnitelnou atmosféru a pohodlí. Na každé promítání budou pro návštěvníky připravena lehátka, deky a sedací pytle. Chybět nebudou ani bary nabízející stylový italský drink Aperol Spritz.

Každé úterý a zdarma

Aperol Spritz kino u Vltavy promítá každé úterý od 10. června do 29. července v areálu Žlutých lázní. Projekce začínají po setmění, ale návštěvníci jsou vítáni již v podvečerních hodinách. Vstup do letního kina je zdarma. Celý program a další informace jsou k dispozici na www.aperolspritzkino.cz.

 

Program:

10.6. Prázdniny v Římě (William Wyler | 1953)

17.6. Ať žije svoboda (Roberto Andó | 2013)

24.6. Dostihová horečka (Steno | 1976)

1.7. Nejvyšší nabídka (Giuseppe Tornatore | 2013)

8.7. Nástrahy velkoměsta (Franco Castellano, Giuseppe Moccia | 1984)

15.7. Život je krásný (Roberto Benigni | 1997)

22.7. Velká nádhera (Paolo Sorrentino | 2013)

29.7. Ginger a Fred (Federico Fellini | 1986)

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Žluté lázně

Přečtěte si také