Žluté lázně budou letos plné hudby, vrátí se do nich dračí lodě i letní kino
27.4.2014
Kategorie: Hudba

Žluté lázně budou letos plné hudby, vrátí se do nich dračí lodě i letní kino

Žluté lázně v pražském Podolí letos zahltí návštěvníky hudbou. Od května do září nabídnou koncerty, hudebních vystoupení a pravidelný kulturní program. To vše napříč všemi žánry. Na břehu Vltavy tak zazní Talichova komorní filharmonie, Support Lesbiens, Chinaski i řada Dj´s.

Areál se veřejnosti otevře tradičně na čarodějnice, tedy 30. dubna. Zahájení sezóny nabídne bohatý program. Vystoupí hardrockoví Dilated, poprockový band So Fine a rocková kapela The Apples. Chybět nebude ani Dj. Slavnostní vatru zažehnou pořadatelé v 19.30 hodin.

Zajímavý program je připraven na celou letošní sezónu. Přímo na břehu Vltavy zahraje poprvé pětatřicetičlenný orchestr. Speciální open air koncert se zpěvačkou Radkou Fišarovou se bude konat 27. srpna. „Mám ráda propojování žánrů a bourání určitých zaběhnutých kolejí. Proto jsem byla moc ráda, když mě oslovil manažer Talichova komorního orchestru pan Smutný ke spolupráci na koncertě, kde se mohou sejít návštěvníci s orchestrem přímo na břehu řeky,“ zve zpěvačka. Koncert bude ve francouzském stylu. Zpěvačka představí písně z repertoáru Edith Piaf, ale i francouzské filmové songy.

Ve Žlutých lázních zazní hudba mnoha stylů. Na břehu řeky může každý návštěvník slyšet pop, rock, jazz, street music, salsu, brazil, hip hop, etno i country. „Budeme pořádat taneční večery například se salsou. Plánuji také odstartování hudební talentové soutěže Žlutých lázní. To všechno se dovědí návštěvníci během sezóny na našich webových stránkách,“ láká programový ředitel Jan Žampa.

Nové molo lépe propojí areál s řekou

Novinkou je molo, které na celou sezónu zakotví v prostoru pod písečnou pláží a stávajícím dřevěným molem. „Molo bude mít hned několik využití. Usnadní přístup do vody, poslouží majitelům všech plavidel, aby je měli k čemu uvázat, a samozřejmě nebude chybět večerní příjemné posezení na úrovni hladiny s výhledem na západ slunce,“ komentuje provozní ředitel Petr Hozák.

K molu bude navíc připojený nově speciální party vor s grilem pro deset lidí. Plavidlo s motorem o velikosti 4×5 metrů si bude možné pronajmout s kapitánem nebo osobním zaškolením.

Adrenalin na vodě zvýší wakeboardy

Tep v žilách zvedne milovníkům adrenalinových sportů wakeboarding a vodní lyžování. Doplní tak širokou nabídku „boardových“ sportů v areálu. „Podél travnaté pláže na trati dlouhé 120 metrů si může každý vyzkoušet jízdu po vodě. Jezdec je tažený lanem na speciálním navijáku. Wakeboardista takto vyvine rychlost až třicet kilometrů za hodinu. Začátečníkům samozřejmě poradíme,“ láká na atraktivní sport Hozák.

VÝBĚR Z PROGRAMU ŽLUTÝCH LÁZNÍ:

21. května – S kočárkem Prahou (program pro děti i dospělé)
22. května – narozeniny časopisu Pastelka (akce pro děti)
24. a 25. Května – 17. ročník Pražského festivalu dračích lodí (závod + doprovodný program na pódiu)
31. května – Komiksový den
10. června – začne promítat Aperol Spritz kino u Vltavy (každé úterý se budou střídat současné italské snímky s filmy ze zlaté éry italského filmu)
14. června – Avon pochod proti rakovině prsu (doprovodný a hudební program, Support Lesbiens, L. Filipová a další)
22. června – Wake jam (sportovní akce + hudební program)
26. června – Výroční party VŠFS s koncertem Chinaski
27. srpna – Talichova komorní filharmonie s Radkou Fišarovou
30. srpna – We run Prague (sportovní akce s doprovodným programem)
9. září – Bláznivý festival na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie (doprovodný program)
27. září – Zabijačkové hody (tematický hudební a doprovodný program)

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: www.zlutelazne.cz

Přečtěte si také