Měl bych si boty zout od Chinaski má klip. Deska Frihet se točila v Norsku
30.1.2023
Kategorie: Hudba

Měl bych si boty zout od Chinaski má klip. Deska Frihet se točila v Norsku

Když skladba frčí v rádiích a lidi ji milují, proč bychom k ní rovnou nenatočili videoklip? To si řekla legendární kapela Chinaski, a také tak učinila. Jejich pecka Měl bych si boty zout už má i vizuální podobu.

Song je součástí desky Frihet, kterou skupina vydala koncem minulého roku. Název je z norštiny, v překladu znamená svoboda. A právě v téhle severské zemi se album nahrávalo.

Fontman Michal Malátný už dříve přiznal v show Jana Krause, že s nápadem na song Měl bych si boty zout přišel on sám. To když si doma zapomněl pas a jeho rodina musela odletět na dovolenou bez něj.

V norském studiu se Chinaski zavřeli na dvanáct dnů, měli výhled na oceán. „Každej večer jsme vymýšleli, jak by se deska měla jmenovat. Lepili jsme si na zeď papírky s nejrůznějšími návrhy, které nás napadly. Na jednom z nich byl i název nové skladby Samota je svoboda v češtině a norštině. A protože jsme těch dvanáct dnů tvůrčí svobodu silně cítili, osekali jsme dvě slova a zůstal nám Frihet,“ přiznal Malátný.

Jde o vůbec první klip ze zmíněného alba. A fanoušci doufají, že nebude poslední. „Přeju si, abyste tu zůstali navždy,“ zní jeden z jejich komentářů na YouTube.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Archiv kapely Chinaski

Přečtěte si také