Vypsaná fixa chystá akustické koncerty a natáčení nové desky
14.9.2013
Kategorie: Hudba

Vypsaná fixa chystá akustické koncerty a natáčení nové desky

Hudební sestava Vypsaná fixa si během září a října střihne dva akustické koncerty. Pokřtí také akustické DVD a CD a v neposlední řadě začne nahrávat nové album.

Koncerty kapely Vypsaná fixa jsou vždy našlapané neutuchající energií a velkým hudebním nasazením jednotlivých členů. Ale změna je život, a tak kapela v květnu letošního roku přijala nabídku hudební stanice Óčko zahrát pro ně svůj koncert netradičně – akusticky v pražském klubu Retro.

Skupina akustický koncert zahrála zatím pouze jednou. ,,Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman Márdi. „Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Což je vlastně docela dobrý, že budeme mít v naší diskografii i akustickou desku. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak a zvukově se to hodně povedlo. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává.

Záznam koncertu Óčku

Ti, kteří neměli to štěstí se na koncert podívat, zoufat nemusí. Óčko bude vysílat záznam 15. září. Další zajímavostí je, že to nebude letos jediný akustický koncert. V rámci nového pořadu na ČT Art odehrají další akustické vystoupení v Ostravě, a to 20. září.  „Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru,“ říká Márdi. Akustické hraní pak vyvrcholí křtem DVD a CD v pražském klubu Dobeška 31. října.

Vypsaná fixa se taky bude plně věnovat nahrávání nového alba, aby pak v listopadu a prosinci vyjela opět na koncerty. V listopadu je navíc můžeme vidět hrát spolu s Visacím zámkem na společném „KultTour“ a v prosinci pro velký zájem pořadatelů proběhne bonusová část „Tugedrtůr“ s Mňágou a žďorp.

Koncerty:

31.10. Praha – Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD
01.11. Chomutov KD (KultTour)
02.11. Točník u Klatov (KultTour)
09.11. Frýdek Místek KD (KultTour)
15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)
22.11. Strakonice (KultTour)
23.11. Dražice u Tábora (KultTour)
30.11. Stankov u Plzně (KultTour)
05.12. Bratislava (Tugedrtůr)
06.12. Opava KD (Tugedrtůr)
07.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)
14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)
19.12. Praha – LMB (Vánoční koncert)
20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové Vánoce)
21.12. Louny (Vánoční koncert)

Text: Nikola Soprová
Foto: Jiří Erik Duchoň

Přečtěte si také

Štítky: