Letňák 2016: na Střelecký ostrov se vrátí léto plné kulturních akcí

Letňák 2016: na Střelecký ostrov se vrátí léto plné kulturních akcí

Už koncem dubna se mohou Pražané opět scházet v krásném prostředí Střeleckého ostrova a užívat si festivalovou atmosféru s bohatou škálou kulturních akcí. Malostranská beseda totiž otevírá třetí sezónu akce Letňák, který nabídne stovky koncertů, DJ´s party, filmových projekcí, benefičních a jiných akcí.

Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově potrvá až do konce září. „Podobně jako v předchozích dvou letech se ponese ve znamení pestrosti a tematické různorodosti akcí, žánrové rozmanitosti, představí se zkušení a osvědčení umělci, ale také mladí a začínající talenty. Budeme tu mít program pro mladé i starší návštěvníky, děti i jejich rodiče. A i když astronomické léto začíná až ke konci června, u nás startuje už den před populárními čarodějnicemi a trvat bude stejně jako vloni až do konce září,“ přibližuje šéf produkce Letňáku 2016 David Dvořák.

V květnu se můžete těšit na společný koncert banjo-punkové kapely Poletíme? a femipunkové skupiny Mucha v čele s písničkářkou Nikolou Muchovou. V červnu je na Velké scéně vystřídají další známá jména jako trio Bratři Ebenové, Radůza se svými hosty či stále úspěšnější mladá kapela Jelen. Červenec potěší fanoušky rocku, protože se společně na jednom pódiu opět potkají Vladimír Mišík & ETC… s Blue Effectem nebo zahraje Michal Pavlíček & band.

Dva speciální koncerty Vypsané Fixy

V srpnu se pak můžete těšit na Vypsanou Fixu. „V rámci srpnových koncertů na Velké scéně bych zmínil kapelu Sto zvířat, která si připravila dva speciální koncerty. Ve čtvrtek 25. srpna tak zahraje odpoledne pro děti a následně večer pro dospělé. Děti se na koncertu mohou nenásilnou formou seznámit s hudebními styly jako reggae, world music, latina, rockabilly či swing, které běžně v rádiu neslyší. Pro dospělé diváky pak přehrají svůj program k desce Ministerstvomýho nitra, se kterým loni slavili 25 let existence kapely,“ informuje Dvořák.

 

Letňák 2016: na Střelecký ostrov se vrátí léto plné kulturních akcí

 

Kromě koncertů na Velké scéně budou v průběhu konání Letňáku 2016 probíhat již tradičně i akce na plovoucí scéně Ponton, na kterou je vstup zcela zdarma. Odehrávají se tam různorodé DJ´s večery a komornější koncerty od bluesu, popu, rapu, jazzu, funky, až po deephouse či elektroswing.

Letní kino nabídne filmové klasiky i novinky

Po loňském úspěchu bude otevřeno i letní kino. „Letos jsme se ho rozhodli koncipovat jako filmový týden, který proběhne v průběhu července. Filmoví nadšenci se mohou těšit na směs českých a zahraničních filmů od nestárnoucí klasiky po letošní novinky,“ prozrazuje Dvořák a pokračuje: „Jednou z největších akcí, která nás během léta na Střeleckém ostrově čeká, je připomínka 600 let od upálení Jeronýma Pražského. Tradičně se budeme věnovat i společensky prospěšným akcím. Již nyní mohu pozvat Áčkofest a také akci tradičně pořádanou obecně prospěšnou společností Asistence.“

LETŇÁK 2016 – LÉTO PRO PRAŽANY:

12. 5. Poletíme? & Mucha
2. 6. Bratři Ebenové
23. 6. Radůza & hosté
14. 7. Vladimír Mišík
18. 8. Vypsaná fixa
25. 8. Sto zvířat
7. 9. Support Lesbiens
8. 9. XavierBaumaxa

 

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také