Legendy mají číslo 10. Mezi nimi je i největší festival Votvírák
3.5.2016
Kategorie: Hudba

Legendy mají číslo 10. Mezi nimi je i festival Votvírák

Desítka na fotbalovém dresu vždy patřila legendám, jako je Pelé, Eusébio, Maradona, Platini či Ronaldinho. I dnes jej oblékají jen ti nejlepší, Messi, Rooney, Neymar, Ibrahimović. Staří Řekové pak považovali číslo 10 za vrchol a symbol dosažení dokonalosti. A letos desítky dosáhne i největší festival Votvírák.

Právě Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, se za deset let své existence stal legendou. Každoročně nechybí v rozpisech mnoha předních českých a slovenských kapel. Slavit se bude symbolicky od 10. června na tradičním místě, kterým je letiště v Milovicích u Prahy.

Multižánrovost hudebního svátku podtrhuje šestkrát deset produkcí, mezi nimiž nechybí Kryštof, Chinaski, Richard Müller, Mandrage, Mig 21, Wohnout, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Zoči Voči, Visací zámek, UDG, -123 min., Rybičky 48, O5&Radeček, Arakain, Horkýže Slíže, Dymytry, Harlej, Törr, H16, Marpo & Troublegang, Moja Reč, Prago Union, Smack, Strapo, Paullie Garand & Kenny Rough, Indy&Wich+ LA4, Boyband /If, Rest & MC Gey a řada dalších.

Vytrvalce čekají noční prodloužené hned na několika barech, non stop zóna s kvalitní hudební produkcí a samozřejmě pořádný ohňostroj.

Oblečte se do žluté a rozzařte festival

Votvírák každoročně navštíví kolem osmdesáti tisíc lidí. Barvou letošního ročníku a výjimečné hudební oslavy je žlutá. Pravidelní návštěvníci hudebního festivalu, kteří jsou i podle slov organizátorů největšími legendami festivalu, jsou na sociálních sítích vyzýváni obléci se do žluté, aby společně pomohli rozzářit festival v barvě slunce. Kdo již na Votvíráku byl, měl by ukázat, že není žádný „zelenáč“.

Vstupenky na Votvírák, který proběhne ve dnech 10. – 12. června v Milovicích, jsou k dispozici na webových stránkách festivalu a v sítích Ticketpro a Ticketstream.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také