Alice Nehybová neboli S láskou Alice
18.3.2023
Kategorie: Rozhovory

Alice Nehybová: Život je jen odrazem našich myšlenek

S láskou Alice, tak si říká transformační koučka Alice Nehybová, se kterou jsme si hezky popovídaly o její práci, co přináší a jak mění život svým klientům. Může ovlivnit ženská energie partnerský vztah? Co všechno si můžeme zmanifestovat? Opravdu funguje ten zákon přitažlivosti, který známe z filmu Tajemství? Nejen o tom se dočtete v našem rozhovoru.

Ali, mnozí si tě možná spojí ještě s tvou bývalou prací blogerky. Co tě přimělo dát se zrovna na seberozvoj?
Na seberozvoj jsem se účelově nevydala. Asi v 35 letech jsem zažívala velkou osobní krizi, kdy jsem byla totálně vyhořelá, zoufalá ve vztahu a trpěla úzkostmi a depresemi. Konvenční metody a terapeutové mi zásadně nepomohli. Pak se mi do cesty dostala moje dřívější koučka a jako první člověk v mém životě mi vysvětlila souvislosti a příčiny mého stavu. Skrze spolupráci s ní se ze mě stal po celkem krátké době usměvavý a vnitřně šťastný člověk, který si věřil, měl energii a najednou viděl řešení v dříve neřešitelných situacích. Odešla jsem se po třinácti letech ze vztahu, protože jsem pochopila, jak byl toxický, a začala žít novou etapu života – sama s dětmi a přesto šťastná.

A jak to bylo dál?
Upoutalo to pozornost mé followerky a chtěly znát “recept” na moji proměnu. Začala jsem předávat svoje zkušenosti a o tuto oblast osobního rozvoje se zajímat ještě víc, až mě to dovedlo k tomu, že jsem se vyškolila na kouče a sama teď pomáhám druhým. Vyloženě si mě to našlo samo.

Co konkrétně si musela absolvovat, aby ses stala koučkou?
Když jsem se rozhodla být sama koučem (vyloženě mi to říkali ostatní, ať se jím stanu, protože jsem radila druhým jen tak už předtím), řekla jsem si jen, že to zkusím, neměla jsem žádné očekávání. Ale moje srdce mě k tomu volalo. Zrovna tou dobou Lenka Procházka, dříve Černá, otevírala školu koučů a měla poslední volná místa. Slovo dalo slovo a vybrala si mě a pak začal asi půlroční trénink plný informací, technik a vzájemného koučování. Tím to ale neskončilo. Tak moc mě tato oblast fascinovala, že jsem se chtěla vzdělávat a učit dál. A jako maximalista potřebuji vždy to nejlepší. Proto jsem si našla podle mě top mentory na světové scéně a spolupracovala s takovými lidmi, jako je Gina DeVee, Lenka Lutonská a absolvovala několik retreatů s Dr. Joe Dispenzou. Mimo to jsem načetla stovky knih, prošla několika online programy a vlastně se vzdělávám stále.

Asi se nemýlím, že k tobě chodí převážně ženy. Co s tebou nejvíce řeší?
Ano, ale jsem otevřená spolupráci i s muži. S klientkami řešíme všechna životní témata, tedy vztahy, sebevědomí, finanční situaci, podnikání a celkově jak být ve své síle a mít život, který milují a dělá je šťastnou.

K Alici chodí převážně ženy

Koučka Alice Nehybová

Potenciální klientky jistě bude zajímat, jaké metody při své práci používáš? Je to jako když jdeš k psychologovi, sedneš si do křesla a prostě se vypovídáš?
Své klienty vedu k jejich snům a cílům. Není to tedy pouze terapie. Moji klienti dělají konkrétní kroky, které je přiblíží k jejich záměru. Ale neobejde se to bez hlubší práce – používám různé techniky na zpracování a neutralizaci emočních zranění z minulosti a změně podvědomého naprogramování. Klient musí být ke mně velmi otevřený a ochotný se mi svěřit s nejtemnějšími strachy i myšlenkami. Teprve potom je můžeme rozpustit a posunout se v emoční svobodě k našim touhám. Používám různé vizualizací techniky, pracuji s energií v těle a pokládám plno otázek, které klienta dovedou k jeho pravdivým odpovědím, že pak sám ví, co má dělat a jaká jsou východiska z jeho problémů.

Proč máš kancelář doma?
Dělala jsem minulý rok plno změn. A zrušila svoji externí kancelář. Protože můj cíl podnikání byl, abych mohla pracovat odkudkoliv na světě. Miluji cestování. Proto jsem z 95 % přešla na online poradenství. Osobní schůzky nabízím v této době velmi sporadicky a pouze stálým klientům, kteří se mnou spolupracují dlouhodobě.

Říká se, že většina problémů vyvěrá z dětství. Je to tak? A dá se vůbec tak zarytý problém po letech vyřešit?
Ano a ano. Jak říká Jarda Dušek: „V dětství se učíme něco, abychom se od toho v dospělosti odnaučovali.” Dítě je až do sedmi let, dá se říct, v hypnóze. Jeho mozkové vlny jsou ve fázi theta, což je velmi silný sugestabilní stav. Kdokoliv nám v tomto stavu cokoliv řekne, nebo my to vnímáme svými smysly, ihned bez analyzování to PŘIJMEME, UVĚŘÍME TOMU a pak se podle toho CHOVÁME.

Jak si to máme představit konkrétně?
Cokoliv jako děti vidíme, někdo nám řekne, ihned se to ukládá do našeho podvědomí, pak na to zapomeneme, ale v dospělosti se podle toho chováme. Takže když takto sledujeme naše rodiče, není náhoda, že se pak chováme dost podobně jako oni. Problém tedy je, že o tom nevíme. Účelově se nezajímáme o to, co jsme prožili, co jsme viděli za příběhy, jak fungují vztahy, za jakých podmínek máme lásku, za jakých podmínek máme peníze anebo co ovlivňuje naše zdraví. Slepě tedy jen následujeme vedení našeho podvědomí, jak často říkám našeho “manuálu na život”. Nechápeme, že jsme kdysi něčemu uvěřili a teď to jen kopírujeme.

Když ale dojdu do situace, kdy mi v životě není dobře, nefungují mi vztahy, zažívám finanční tíseň, zdravotní komplikace a celkově životní nenaplnění a vyhoření, stojí za to se začít dívat na to, co jsem v dětství zažila, čemu jsem uvěřila a co opakuji a následuji. A když to rozpoznám, můžu to začít měnit. To je ta skvělá část. Náš mozek je neuroplastický a máme schopnost se změnit neboli přepsat naše podvědomí v jakémkoliv věku!

Cesta ke změně začíná v podvědomí

Cesta ke změně začíná v podvědomí

Přejděme k tématu manifestace, kterému se věnuješ. Mnoho lidí zná film Tajemství, kde se v podstatě říká, že „si stačí přát“. Ale to úplně nefunguje. Vysvětlíš nám proč?
Manifestace není jen o tom si něco přát a pak čekat, až se to splní. Manifestace je projev celého našeho života. Manifestujeme si naprosto vše. I v negativním směru, a s tím má asi nejvíce lidí zkušenost. A právě tyto principy a vyloženě vesmírné zákonitosti jsou tak silné, že fungují, ať už na ně věříme nebo ne. Gravitace taky stále působí, ať už na ni věříme nebo ne. Wi-Fi chytáme, i když žádné vlny nevidíme. A když naprosto zjednoduším, o čem manifestace je, tak naše myšlenky (jak pozitivní, tak negativní) + naše emoce vytvářejí náš osud. Pokud tedy soustředím svoje myšlenky na to, jak si jezdím v novém autě a jak se tam cítím a dělám to pravidelně (aniž bych mezitím měla negativní myšlenky typu, že mi to auto není přáno, že to nejde), tak tím autem za chvíli jezdit budu. Prostě se náš život začne odehrávat tím směrem, aby k tomu došlo. Mohou nastat i zajímavé náhody a “zázraky”.

Mnoho z nás si to ale sabotuje negativními myšlenkami, že?
Ano, pokud budu mít spíše myšlenky jako “Štěstí mi nepřeje”, “Nejsem tak dobrý jako ti druzí”, “Nic se mi nedaří”, “Nevím, jak to zařídit”, “Nemám na to”, “Nemám peníze”, “Nic neumím”, “Nikdo mě nemá rád”, “Musím dělat to a to, abych….”, “Život je těžký” a budu u toho prožívat emoce, jako je méněcennost, frustrace, strach, vina, smutek, tak co si tím manifestuji? Ano, další utrpení a smůlu ve svém životě. Takže to není jen o materiálních přáních, ale o celkovém způsobu života.

Takže podle tebe opravdu zákon přitažlivosti funguje na sto procent? 
Ano. Stejně jako není možné, aby gravitace působila jen na 99 %, stejně tak není možné, aby principy manifestace fungovaly na méně než 100 %. Jenže, jak říkám, je to o opravdu všech našich myšlenkách, které máme. A podle vědeckých studií máme přes den až 70 tisíc myšlenek, které jsou často nevědomé. Pokud tedy někdo nemá to, co chce, tak ruku na srdce, ať si uvědomí, nad čím přemýšlí celý den a jak se cítí.

Co největšího sis zmanifestovala ty?
Už je toho tolik, že ani nevím, co je největší. A já hlavně beru jako vše, co se mi děje v životě jako výsledek mé manifestace. Ať v dobrém, nebo špatném. Můj život je odrazem mých myšlenek. Když se ale podíváme na nějaké wau momenty a fakt krásné materiální věci, tak je to určitě moje bydlení, partner, pes, finanční zázraky, pracovní příležitosti, setkání s různými lidmi, včetně samotného Dr. Joe Dispenzy, zdravotní věci… Každý den je moje nová manifestace a je to celkem jízda, když člověk ví, že pouze on sám je tím, kdo si vytvořil, co prožívá.

Takže je tedy možné si zmanifestovat i partnera? A co třeba konkrétního muže?
Ano, partnera si manifestovat můžeme. Sama to mám ověřené v praxi a vysněného partnera jsem si do svého života přivolala už dvakrát. A byl to muž, kterého jsem do té doby neznala. Vytvořila jsem na to i online program, kde ženám vysvětluji, co je k tomu třeba. Ale konkrétního partnera nedoporučuji.

Proč to nedoporučuješ?
V procesu manifestace je důležité se držet, jak se chci cítit ve finální destinaci, v tomto případě tedy ve vztahu, a nesmím řešit, jak se k tomu cíli dostanu. A pokud to „jak“ tlačím tím, že lpím na konkrétní osobě, vesmír pro mě nemůže pracovat a nefunguje to. Navíc je možnost, že s tím mým konkrétním člověkem bych ten harmonický vztah neprožívala, proto mi to ani nevychází si ho manifestovat, není to v souladu s tímto pocitem.

Pracuješ také s energií. Je pravda, že žena může pomocí své energie ovlivnit vztah?
Ano, velmi. Partner je naším zrcadlem a kopíruje naše smýšlení o nás samotných, o něm, o vztahu i lásce, která je energií. Tím, že změním svoje myšlenky o sobě, o partnerovi, o vztahu se začne vše proměňovat.

Znát ji můžete jako S láskou Alice

Znát ji můžete jako S láskou Alice

Hodně znalostí z oblasti energie, manifestace si načerpala díky Dr. Joe Dispenzovi…
Ano, pro tohoto člověka mám velký respekt a ani nedokážu vyjádřit, jakou vděčnost prožívám, že někdo takový, jako je on, existuje. On totiž není pouze nějaký teoretik a spirituální “učitel”. Je to velmi silně racionálně založený člověk a co nemá vědecky podložené, tak neprezentuje. Jeho učení je podložené nespočetnými vědeckými studiemi. Čerpá pouze z poznatků kvantové fyziky, epigenetiky a objevů týmu vědců, se kterými spolupracuje. Důkazem, že toto vše funguje, jsou i lidé, kteří mu neustále zasílají videa s jejich výpověďmi, co se jim vše v životě splnilo a jak se zázračně upravili z těžkých a chronických nemocí. Lidé na jeho akcích vstávají z vozíku, mizí jim nádory z těla a po desítkách let slepoty najednou vidí. A já na těchto akcích byla a viděla to na vlastní oči. Sama jsem se s těmito lidmi bavila. Opravdu se to děje.

To je až neuvěřitelné, že to má takové výsledky…
Ano, každý den se tam děje něco neobvyklého. Zažila jsem toho během jeho retreatů už hodně. Jak jsem již uváděla… pán, co vstal z vozíku a po několika letech začal chodit bez opory. To jsou tak silné momenty, že to pohne s každým. Já sama jsem měla plno neuchopitelných mystických prožitků a zažila reakce mého těla, která mě dost šokovala. Při jeho meditacích se aktivuje i naše “třetí oko” a člověk pak vidí jakoby za oponu a vnímá i jiný svět, když to řeknu velmi jednoduše.

Jak vypadá takový retreat u něj?
Joe jde na jeho akcích do velké hloubky, pracuje s kvantovým polem, což je zdroj informací té nejvyšší inteligence, která nás stvořila a tam jsou i možnosti pro abnormální možnosti. Toto se ale musí zažít. Já sama podle jeho knížek také nevěděla, o čem to vlastně mluví. Proto na jeho akce jezdí i plno skeptiků, kteří odjíždění se slzami v očích, protože zažili něco, co jejich mysl do té doby nebyla schopná uchopit.

To, o čem jsem předtím mluvila, se odehrávalo na týdenních retreatech, které jsou hlavně o meditacích a různých dechových technikách, které člověka dostávají do změněných stavů vědomí a do jeho nervového operačního systému – podvědomí, takže tam člověk může přepsat své minulé příběhy velmi rychle a osvobodí se od plno traumat uložených v těle. Jinak Joe dělá i víkendové reatreaty neboli Progressive, které jsou spíše o teorii a na takovéto prožitky tam prostor moc není. Ale na úvod určitě super.

A zkušenosti s ním předáváš i dál?
Ano, svým klientům se podobné zkušenosti také snažím předat. Záleží, kam až chtějí zajít a co je cíl spolupráce se mnou. Ale o práci s kvantovým polem taky učím a moc mě těší, když je tomu klient otevřen.

Vím, že obecně znalosti předáváš i v některých svých programech. Jaké v tuto chvíli nabízíš?
Ano, můj cíl je dostat tyto vědomosti mezi co nejvíce lidí. Moc bych si přála, aby lidé pochopili, jakou v sobě mají moc a že opravdu mohou změnit svůj život v jakémkoliv věku a nic není fatální. Proto jsem začala dělat online programy, které nejsou omezené počtem lidí. Na rozdíl od osobních konzultací, kde mám kapacitní limit. Momentálně mi běží nejnovější online program Love Star, ve kterém vedu ženy k prožívání vztahů v harmonii, práci s jejich emocemi a k tomu, aby ony se staly zdrojem lásky a nebyly tak závislé na partnerovi, což je odpuzující a kvůli tomu vztahy selhávají.

Který je zatím u klientů nejoblíbenější?
Asi nejoblíbenější jsou mé programy na manifestaci – Zbohatni navždy a 12 týdnů k partnerovi snů. I když můj program Nový začátek z minulého roku změnil životy mnohým mým klientkám a měla jsem na něj krásné reference. Nicméně více se soustředím na své mentoringové programy, v současnosti vedu skupinu sedmnácti žen, podnikatelek a vedu je k jejich úspěchu v byznysu v souladu s jejich srdcem a dostatkem času na sebe i osobní život. Je to 6 měsíční program a je tam prostor pro velkou transformaci, to mě baví nejvíc.

Takový program je určitě super pro lidi, co se seberozvojem začínají, nemám pravdu? 
Těm, co začínají, určitě doporučuji moje online programy, provázím tam ke změně ve vybraném tématu krok po kroku. A víc než doporučuji si k tomu také číst doplňkovou literaturu.

Alice Nehybová vede i podnikatele

Alice vede také podnikatele

V poslední době se zaměřuješ hodně na podnikatele. Jak mentoring zrovna pro lidi, který chtějí rozjet svůj byznys, vypadá?
Mám vytvořený koncept, který jsem pojmenovala A~STAR. Vedu podnikatele, a to včetně těch začínajících, aby si vytvořili byznys, který milují a je založený na osobních potřebách a v souladu s jejich duší. Provázím je několika fázemi. První fáze poznat svoje poslání, vědět, co chci nabízet za služby a produkty, aby mě to naplňovalo a mělo to vyšší přesah. Protože když jdu do podnikání, jen abych si vydělala peníze, nebo že teď něco frčí, už od začátku je toto podnikání odsouzeno k zániku a k osobnímu vyhoření. Když jsem na své misi, kde mám silnou motivaci přinést do světa něco úžasného a prospěšného, je to pak jiná hra. Další fáze je si vybudovat svoji A~STAR identitu. Být podnikatelem, který je duševně v souladu se svým podnikáním, se svými činnostmi, strategiemi a má nastavený mindset na úspěch a hojnost. Takový člověk si věří, ví, jaká je jeho mise, umí pracovat se svými emocemi a energií a ví, že přináší něco unikátního (svoji osobní esenci), proto nemá konkurenci. Dalším tématem, kterým se v mentoringu věnujeme, je organizace času, partnerské vztahy, myšlení bohatého člověka a i nějaké prodejní a marketingové strategie, které vycházejí v nejnovějších poznatků neurovědy.

A jak se potkáváte? 
S klienty, kteří jsou v tomto mentoringu, se pravidelně setkáváme přes zoom a mají ke mně nonstop přístup skrze Telegram aplikaci. Celý šest měsíců mají tedy ode mě vedení, podporu a plno informací. Je to hodně i o energii. Protože jsme hlavně tím, kým se obklopujeme, a tyto skupiny jsou pro náš růst opravdu zásadní. Já sama jsem také v různých komunitách a takových programech a jen díky tomu stále rostu. Pohybuji se totiž mezi lidmi se stejným mindsetem.
Každopádně je možné se ke mně objednat i na osobní konzultace, ve kterých se klientovi v jeho potřebách věnuji přímo na míru.

A na závěr nám prozraď, co teď chystáš…
Chtěla bych se teď primárně zaměřit na lidi, kteří touží po velkém osobním i byznys růstu a jejich mise je vyšší než jejich strachy a limity. Volá mě to po intimnější spolupráci s nimi ve skupinách a mentoringových programech. Chtěla bych v lidech více probouzet jejich sílu a schopnosti, aby pochopili, že jsou to oni, kteří si řídí svůj osud a úspěch.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv – Alice Nehybová

Přečtěte si také