Největší evropský festival Sziget: dorazí Billie Eilish i Imagine Dragons
16.3.2023
Kategorie: Hudba

Největší evropský festival Sziget: Dorazí Billie Eilish i Imagine Dragons

Máte rádi hudební festivaly? Tak to si nenechte ujít Sziget neboli největší festival v Evropě, který se sice nekoná u nás, nýbrž u našich sousedů v Maďarsku. Od 10. do 15. srpna na Ostrově svobody v maďarské Budapešti to rozjedou ty největší hudební hvězdy současnosti.

Hudební stars jako Billie EilishDavid Guetta, Macklemore, Florence + The Machine či Imagine Dragons potěší fanoušky na šestidenním festivalu Sziget. A už jen tím, že tam vystoupí populární Imagine Dragons, je jasné, že to bude pecka. Tato kapela totiž loni v pražských Letňanech příznivcům potvrdila, že umí udělat vskutku parádní show.

Dalšími vystupujícími na festivalu Sziget budou Niall Horan, Yungblud, Foals, Sam Fender, Jamie xx, Bonobo, Tale Of Usa a mnoho dalších. Organizátoři letní hudební akce tentokrát slibují i protiprašnou úpravu ostrova a více zeleně. V předešlých letech totiž kvůli tomu čelili od přítomných návštěvníků kritice.

Sziget nabídne také kabarety či komedie

Program bude opravdu velice nabitý. Přítomné kromě hudebních show čekají také na více jak padesáti scénách umělecká vystoupení, kabarety, komedie, diskuze o sociální spravedlnosti a panely představujících kultury z celého světa. Takže rozhodně žádný stereotyp ani nuda nehrozí a šest dnů tu strávíte obohacení o parádní kulturní zážitek.

Šestidenní vstupenky můžete koupit již nyní, a to za cenu od 325 eur, tedy v přepočtu 7 780 korun. Další podrobnosti o festivalu Sziget najdete na szigetfestival.com.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Přečtěte si také