Miniatura Vyšehradu v parku Boheminium

Kousek Vyšehradu v parku Boheminium. Miniatura stála víc jak 300 tisíc

Malebný mariánskolázeňský park miniatur Boheminium odhalil první letošní model. Je jím mnohými turisty vyhledávaná Bazilika svatého Petra a Pavla, kterou najdete na pražském Vyšehradě. Slavnostní odhalení proběhne 30. dubna.

O parku Boheminium, který se nachází v Mariánských Lázních, jsme vás informovali už mnohokrát. Jedná se totiž o moc hezké a příjemné místo, v němž máte spoustu památek jako na dlani. Nemusíte tak putovat napříč republikou, v Mariánkách je máte hezky na jednom místě. Jenom tedy v miniaturním provedení.

Nyní se správci parku Boheminium rozhodli odtajnit první nový model v letošním roce. Je jím opět krásná památka, konkrétně Bazilika svatého Petra a Pavla, která sídlí na pražském Vyšehradě. Model byl postaven ve věznici v Horním Slavkově, jeho výroba trvala pět měsíců. A stál nejspíš víc, než správci parku čekali. Cena totiž výrazně přesáhla neuvěřitelných 300 tisíc korun.

Tady vznikala miniatura Vyšehradu

Tady vznikala miniatura vyšehradské baziliky

Slavnostní odhalení novinkového modelu proběhne poslední dubnový den. Kousek Vyšehradu nebude jedinou pražskou památkou, kterou v tamějším parku najdete. V Boheminiu totiž můžete obdivovat i Břevnovský klášter anebo letohrádek Hvězda.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Facebook

Přečtěte si také