Andreji Babišovi vyhrožují lidé, kteří podnikli sázky na volby
29.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Prohráli jsme nájem a dovolenou! Lidé nadávají Babišovi kvůli výzvě k sázce

Vsaďte si na mě, vyhrajete, vyzýval Andrej Babiš. Někteří lidé to ale vzali až moc vážně. Zatímco neúspěšný kandidát na prezidenta doporučoval vsadit tisícovku, voliči měli prohrát celý nájem nebo úspory na dovolenou. Babišovi nadávají, aby jim peníze vrátil.

Jak jistě už víte, volby vyhrál Petr Pavel, jehož volila řada celebrit. Během kampaně zkoušel různé tahy, ovšem jeho oponent více hazardoval, byť neuspěl. A hazardovali také jeho voliči, které jejich favorit vyzval, aby si vsadili.

„Byl jsem ve Fortuně, kurz na mě je 12. Vsaďte si 1 000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“ psal Andrej Babiš před volbami na Twitteru. Na sociálních sítích mu teď lidé spílají. Někteří možná prohráli i kalhoty.

„Vsadil jsem veškeré úspory a peníze od babičky, prostě all in,“ napsal uživatel David ještě před výsledky voleb. „Poprvé v životě jste získal moji důvěru a hned jsem kvůli vám propálil celou výplatu,“ litoval pan Michal.

Někteří prý dokonce kvůli Babišovi vsadili nájem, další dokonce dovolenou s dětmi. „Okradl jste naši rodinu o 7 000 korun, byly to peníze na dovolenou!“ vztekala se na Twitteru paní Stanislava, načež bývalého premiéra vyzvala, aby jí částku vrátil ze svého.

Češi jsou známí tím, že rádi sázejí. Při prezidentských volbách prosázeli téměř půl miliardy. Sázet se dalo nejen na vítěze voleb, ale i na počet procent, ovládnutých krajů či volební účast. Ta byla nejvyšší v historii.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Přečtěte si také