Andrej Babiš dostal dopis, v němž byl náboj. Monika Babišová čelila urážkám
21.1.2023
Kategorie: Celebrity

Tohle už je přes čáru! Babiš dostal náboj, vyhrožují mu vraždou

Andrej Babiš dostal dopis, který byl určený pro jeho manželku Moniku, a obsahoval ostrý náboj a urážlivé vzkazy. Věc předal na policii, která se případem začala zabývat. Kandidátovi na prezidenta vyhrožují smrtí.

Pěkný podraz už zažil i druhý kandidát na prezidenta Petr Pavel, pod jehož jménem chodily lidem SMS zprávy s výzvou, aby se dostavili pro zbroj k mobilizaci na Ukrajinu. Věc, co se stala bývalému premiérovi, je snad ještě horší.

„Ráno mi ochranka předala obálku adresovanou mé ženě Monice, v níž byl ostrý náboj a anonymní vzkaz plný urážek. Okamžitě jsem kontaktoval policii,“ řekl Andrej Babiš v sobotu na mimořádné tiskové konferenci.

V úterý mu přišel další dopis, tentokrát mu anonym vyhrožoval vraždou. „Pokud Andreji vyhrajete prezidentské volby, vezmu si flintu a vydám se na svůj poslední lov. Toho raka, co v sobě nosím, už stejně nepřemůžu, ale pořád se ještě mohu stát pro své syny hrdinou a svým vnoučatům zajistit lepší budoucnost. Buďto prohrajete, nebo zemřete, anebo odstupte, a tím si zachráníte nejen život, ale i čest,“ četl Babiš dopis.

Andrej Babiš v Děčíně

Andrej Babiš v Děčíně

Babišova výzva, aby se lidé začali chovat slušně a nebyli agresivní, se měnila účinkem. On i jeho manželka Monika Babišová si museli vyslechnout spoustu urážek i když objížděli s kampaní Česko. „Monika si na výjezdu na vlastní kůži si zkusila, jak nás dav urážel a málem umačkal,“ řekl Babiš.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Mohlo by vás také zajímat