Generál Petr Pavel vrátil milion
19.1.2023
Kategorie: Celebrity

Peněz na kampaň už má dost! Petr Pavel vrátil přes milion

Prezidentský kandidát Petr Pavel se musel zbavit milionu korun. Ten mu poslal darem spolumajitel drogerie Teta Martin Moravec, leč generál má prý už teď na účtu víc peněz, než v rámci kampaně dovoluje využít zákon.

Podle Novinek Moravec podpořil v prvním kole jiného kandidáta, dar od něj obdržela Danuše Nerudová. Ta hned po volbách vyslovila podporu právě Pavlovi, v úterý spolu dokonce zašli na pivo. Spolu s ní jde za Pavlem nejen spousta jejích voličů, ale také Moravec. Ten si ale peníze tentokrát musí nechat.

Na účtu už má Petr Pavel téměř 13 milionů korun, a tak musel vrátit i půl milionu dalšímu dárci, kterým byl Petr Borkovec. „Účet už je plný, je na něm několik milionů přes limit 10 milionů korun,“ řekla generálova mluvčí Eva Hromádková pro Právo.

Generál Pavel utratil za kampaň v prvním kole prezidentských voleb 38 milionů

Generál Pavel utratil za kampaň v prvním kole prezidentských voleb 38 milionů korun

Jak informuje zmíněný server, kandidáti mohou v rámci obou kol prezidentských voleb utratit 50 milionů korun, přičemž Petr Pavel vypláznul za kampaň v prvním kole 38 „míčů“. Jeho protivník Andrej Babiš, jenž několikrát zdůraznil, že nemá sponzory, utratil téměř 40 milionů.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Mohlo by vás také zajímat