Babiš je zlo, řekla Danuše Nerudová. Její hlas dostane Petr Pavel
14.1.2023
Kategorie: Celebrity

Babiš je zlo! Vlastní poslance, teď chce Lány a Hrad, řekla Nerudová

Danuše Nerudová projela první kolo prezidentských voleb a opřela se do toho, kdo ji porazil. Andrej Babiš je zlo, řekla. A nebyla to jediná věc, ve svém projevu se pořádně rozohnila a přiznala, že bude volit Babišova protikandidáta.

Nerudové, jež skončila třetí a nedosáhla na dvacet procent, které by prý považovala za úspěch, ve štábu bouřlivě a dlouze tleskali její příznivci. Ti ji pak ocenili také za projev, byť si v něm tak trošku protiřečila. „Celou dobu jsme vedli pozitivní kampaň,“ řekla s hrdostí, načež se začala navážet do Babiše.

„Babiš je zlo!“ začala Nerudová. „Babiš vlastní mediální domy, strany, poslance, teď by chtěl i Lány a Pražský hrad,“ pokračovala. „Chci pogratulovat demokratickému vítězi, což je Petr Pavel, a budeme spolu večer hovořit o tom, jaké jsou možnosti, a poté budeme dál něco prezentovat,“ dodala s tím, že právě Pavlovi, který nakonec vyhrál, hodí ve druhém kole svůj hlas.

Monika a Andrej Babišovi

Monika a Andrej Babišovi

Podporu Petru Pavlovi už přislíbil také další neúspěšný kandidát Fischer. Generál už během debat před prvním kolem otevřeně přiznal, že podporuje vládní koalici SPOLU. Babiš tak opět půjde proti všem, stejně jako do posledních voleb do poslanecké sněmovny. To ostatně už potvrdil i sám premiér Petr Fiala, jenž se přiklonil na stranu Pavla.

Otázkou nyní zůstává, jakou kampaň rozjedou oba kandidáti. Jak řekl Petr Pavel, nejspíš to bude pořádně ostré. „Nedokážu si představit, že by kampaň před druhým kolem byla bez faulů. Andrej Babiš to bez faulů neumí.”.

Výsledky prvního kola prezidentských voleb

  1. Petr Pavel – 35,40 %
  2. Andrej Babiš – 34,99 %
  3. Danuše Nerudová – 13,92 %
  4. Pavel Fischer – 6,75 %
  5. Jaroslav Bašta – 4,45 %
  6. Marek Hilšer – 2,56 %
  7. Karel Diviš – 1,35 %
  8. Tomáš Zima – 0,55 %

Volební účast byla 68,23 %.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Mohlo by vás také zajímat