Zorka Hejdová doporučuje filmy a seriály na Netflixu i v kině
8.1.2023
Kategorie: Film

Jaký si pustit film? TOP 5 snímků podle Zorky Hejdové

Mít hodně sledujících na Instagramu znamená, že byste měli tvořit obsah, který jim něco předá. Tohle je přesně ten příklad. Zorka Hejdová přinesla tipy, na jaké snímky se letos rozhodně musejí mrknout.

Půvabná moderátorka strávila podzim na prosluněných Kanárských ostrovech. Jak se vrátila do Čech, musela skočit i do kina. „Mám pro vás tipy na filmy. Možná spíš moje pocity, než tipy, protože předpokládám, že už jste tohle všechno viděli mnohem dřív než já,“ napsala. My třeba ne.

Jako první doporučuje film Jan Žižka. Ten už z kinosálů dorazil na Netflix. „Žižka předčil všechna má očekávání. A i když byla nemalá, myslela jsem si, že to bude pro mé oko moc krve a násilí. Je neskutečný, co Petr Jákl dokázal. Za mě světový velkofilm!“ vysekla Zorka poklonu režisérovi. S jejím názorem se ztotožňujeme.

Jako další pak Zorka doporučuje mrknout se na snímek Známí a neznámí, „PR kolem filmu mě naprosto minulo. Tohle téma je v dobách, kdy žijeme s telefonem v ruce, víc než ožehavý. Skvělý obsazení,“ napsala Zorka. Ve filmu hrají Anna Kadeřávková, jež zrušila účast v soutěži Survivor, Martin Hofmann či Táňa Pauhofová. Pokud jste neviděli původní italskou verzi Naprostí cizinci, máte se na co těšit. My jsme ji kdysi stejně jako Zorka zhlédli, takže to pro nás nebyl takový zážitek.

Třetím do party je Avatar. To asi není žádné překvapení, v českých kinech ho vidělo už přes 800 tisíc návštěvníků, je na něj samá chvála. „Za mě prostě bomba a silný zážitek! Jediný, co mi „vadí“, je, že už to je vizuálně takový masakr, že ve 3D nebo 4D si prostě moje oči chvílí zvykají, první minuty je to jak sledovat počítačovou hru,“ zhodnotila Hejdová.

Co byste si také neměli nechat ujít, je novinka Hranice lásky. „Je to opravdu jeden z nejlepších filmů za poslední dobu, sdílím ho už podruhé. Hranice lásky otevírají téma, který je za mě víc než aktuální, pokusy o otevřený vztah už registruju i kolem sebe. Hana Vágnerová je brilantní, doporučuju to vidět a pak si o tom dlouhý hodiny povídat.“

A podívat si můžete také o třetí řadě seriálu Emily v Paříži. Netflix opět nabízí deset epizod. „Byla jsem marod a zkoukla jsem to ve dvou dnech,“ smála se Zorka. „Je to s Emily těžký. Vlastně mě trochu irituje, trochu nebaví, je to celý postavený na hlavu, ale stejně to miluju,“ dodala.

Čemu ze Zorčiny seznamu dáte přednost jako první?

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Přečtěte si také