Ben Cristovao ve filmu Jan Žižka
15.12.2022
Kategorie: Film

Režisér Jákl? Frajer, Žižku točil v bolestech, řekl Ben Cristovao

Zpěvák a nově také herec Ben Cristovao na Hitrádiu promluvil o své roli ve velkofilmu Jan Žižka, kde ztvárnil kumánského nájezdníka Ajdara. A prozradil také, jak prožíval celé natáčení producent a režisér Petr Jákl. Údajně trpěl obrovskými bolestmi, o kterých ani nikde veřejně nemluví.

Na otázku moderátorky Hitrádia Katky Pechové, Jak se Benovi spolupracovalo s Jáklem, se Ben rozvášnil a pěl na Petra Jákla velké ódy. „Tak tohle je jeden z největších divů světa. Já jsem věděl, že je to jako frajer. Že je ve spousta směrech hodně talentovanej, šikovnej a tak, ale to, co tam předváděl…jakým způsobem měl přehled o všem, co se tam děje, od kaskadérů, přes herectví, po záběry, všechno si ladil. Řeknete si, samozřejmě je to režisér, ale on tohle všechno řešil s obrovskýma bolestma,“ prozradil ve Snídani šampionů na Hitrádiu Ben Cristovao.

Při natáčení filmu měl prý Jákl velké bolesti, které mu způsobilo dávné zranění z juda a téměř nemohl při natáčení pořádně chodit a pohyboval se pomocí speciálního vozíku, který připomínal koloběžku. „Jak on třeba dotočil něco a pak odešel kousek někam stranou, třeba do lesa, a jen si tam na chvilku sednul a zvládal tu bolest. Představ si, že točíš největší velkofilm, který si kdy natáčel, a do toho bojuješ s něčím takovým. Tohle to byl největší výkon, který jsem na tom celým setu viděl. A to jsem viděl sakra velký výkony, co tam lidi dělají od kaskadérů až po herce.“

Sám Jákl se o těchto peripetiích a svém zdravotním stavu při natáčení nikde nezmiňuje, proto se Ben Cristovao na konci živě vysílaného rádiového rozhovoru lekl, že vlastně neví, jestli je vůbec oprávněný tyto informace pouštět na veřejnost. „On to ani neříká, a přitom je to úplně neuvěřitelný…On o tom nemluví, tak ani nevím, jestli já o tom můžu vlastně mluvit…“ uzavřel Ben Cristovao na Hitrádiu a snažil se obratem měnit téma.  

Foto: Bioscop

Přečtěte si také