Ben Cristovao a jeho song Kemama míří na soutěž Eurovize 2020.
3.2.2020
Kategorie: Hudba

Eurovize zná českého zástupce! Reprezentovat bude Ben Cristovao

Rozhodnuto! Česko bude v letošní pěvecké soutěži Eurovize reprezentovat Ben Cristovao. Oblíbený zpěvák a raper obdržel největší počet hlasů od tuzemských fanoušků a odborné mezinárodní poroty. V Nizozemsku přednese taneční skladbu Kemama.

Ve finálním volebním kole bylo hned sedm kandidátů, přičemž největšími favoritkami byly kromě Bena zpěvačky Eliz Mraz Olga Lounová. Posluchači však dali přednost jménu, které slibuje pořádnou show! Cristovao totiž dlouhodobě tvoří s producentem, jenž si říká The Glowsticks, populární taneční hity. A právě po nich publikum nejvíce prahne!

„Benny Cristo“, který se vryl do paměti fanoušků už v roce 2009, kdy se dostal mezi nejlepší sedmičku v Superstar, předvede v nizozemském Rotterdamu skladbu Kemama. Ta nasbírala za necelý týden na serveru YouTube přes 300 tisíc zhlédnutí a stala se jednou z nejúspěšnějších českých písniček nového roku.

Uspěje Cristovao se svou pecku i na Eurovizi? To se dozvíme už za tři měsíce. První a druhé semifinále hojně sledované soutěže jsou na programu 12. a 14. května, finále pak proběhne v sobotu 16. května. Dosud největší úspěch získala Česká republika v roce 2018, kdy talentovaný Mikolas Josef vybojoval s peckou Lie To My šesté místo.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Mohlo by vás také zajímat