Pizza Margarita v podniku L'Antica Pizzeria da Michele
18.12.2022
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Letěli jsme na nejlepší pizzu světa. Stála méně než u nás

Nejlepší pizza v Itálii i na celém světě. Tak bývá označována L´Antica Pizzeria da Michele, na které si ve filmu Eat Pray Love pochutnávala Julia Roberts. Teď jsme na ni zaletěli i my a přinášíme vám reportáž. Paradoxně jsme za ni zaplatili méně než v Česku.

Když zajdete do pizzerie v Praze, většinou dáte za pizzu kolem dvou set korun. V typické italské – neapolské pak zaplatíte i tři sta kaček. No, nebudeme to okecávat. My jsme v té nejslavnější, která se nachází v Neapoli, nechali za vyhlášenou Margeritu 120 korun. Ano, čtete správně. Nejlepší pizza na světě stojí pět euro!

Návštěva místa jménem L´Antica Pizzeria da Michele, kam se dostanete metrem (stanice Duomo), byl zážitek. Ne snad že by nás bavilo čekat, než nás pustí dovnitř (pravidelně se tam tvoří dlouhé fronty, každý u vchodu dostane lísteček s číslem jako na poště), ale mít stůl přímo před mistry pizzaři a možnost pozorovat jejich práci na vlastní oči byla paráda. A že jim to jde!

Podnik zvenčí působí spíše nenápadně

Zvenčí působí podnik spíše nenápadně

Pizza byla obrovská, a byť vypadala, co se obsahu týče, obyčejně, chuť byla neuvěřitelná. Lehké těsto bylo luxusní, stejně tak i zbytek. Že stojí, kolik stojí, je až šílené! Kromě Margerity, jíž si tam dává drtivá většina návštěvníků, si můžete dopřát ještě Marinu a Cosaccu. V nabídce je i „remix“ Margerity a Cosaccy půl na půl.

Proslulá pizza Margerita

Proslulá pizza Margerita

A na závěr pro vás máme jeden tip. Podnik otevírá v 11 hodin dopoledne, pokud vám to čas dovolí, dorazte o něco dříve. Dlouhé fronty jsou mnohdy až dvouhodinové. Někteří tak volí možnost koupit si pizzu s sebou, případně ji sní u venkovních stolů. Výletem na ni neprohloupíte, ba naopak. Takže šťastnou cestu a především dobrou chuť!

Text: Jan Rochovanský
Foto: Redakce, Facebook

Mohlo by vás také zajímat