Kapela Botox pokřtila debutové album Dvě tváře. Dorazili Peroutka i Rosická.
8.8.2019
Kategorie: Hudba

Botox pokřtili album Dvě tváře. Rosická upekla dort, dorazil i Peroutka

Kapela Botox zpěváků Honzy Kopečného a Petra Ryšavého pokřtila v Hard Rock Cafe debutovou desku Dvě tváře. Křest byl netradičně streamován prostřednictvím YouTube kanálu Dominika Porta, dorazila celá řada kmotrů.

Debutové autorské CD Dvě tváře vyšlo v červnu 2019 po téměř roce a půl existence skupiny. Album kapela Botox pojmenovala podle jedné z písní, která plně charakterizuje proměnnost nálad v kapele. Jan Kopečný a Petr Ryšavý v prvním roce existence hledali žánr, který jim nejlépe sedí, což do jisté míry vycházelo i z odlišného naladění každého z členů. Svou tvorbu proto dlouho označovali jako multižánrovou, dokud nezakotvili ve vodách pop-rocku.

Album obsahuje 12 skladeb, z nichž tři songy Pop-popelář, Stalker a Komplex už se dočkaly videoklipu. Některé z dalších osmi skladeb už kapela letos představila publiku na koncertech. Úplnou novinkou je duet s mladou talentovanou zpěvačkou Nelly Řehořovou Teď už to víš.

Dorazila řada hvězd

Do pražského řetězce Hard Rock Cafe, kde křest proběhl, přišla popřát novému CD spousta známých tváří. K vidění byly třeba Lucie BorhyováEva Decastelo či herečky proslavené seriálem Ulice Patricie Pagáčová (Solaříková) a Malvína Pachlová. Dorazila také tvář našeho magazínu Milan Peroutka. Frontman Perutí má sice neskutečně nabitý diář, na své známé si ale vždy dokáže udělat čas.

„Přeji vám, aby se vaše písničky poslouchaly a stávaly se z nich hity. Také ať spolu vydržíte minimálně tak dlouho jako my s Reyem, protože jsme v pondělí oslavili 20 let společné práce v Televizních novinách,“ popřála skupině zprávařka Borhyová. Speciální dárek přinesla modelka a moderátorka Radka Rosická. Manželka bývalého fotbalisty totiž upekla luxusní dort s vizuálem nového alba!

Kapela zároveň chystá podzimní klubové turné po českých a moravských městech. Koncertní šňůra začne 4. října v Českých Budějovicích a skončí 22. ledna v Lucerna Music Baru.

Text: Redakce PraKultura
Foto: Archiv

Přečtěte si také